Ulubieńcy niekosmetyczni #1

Dzisiaj zupełnie nowy post na moim blogu mianowicie Ulubieńcy niekosmetyczni i mam nadzieje, że Wam się spodobają. Dajcie znać czy tego typu wpisy mają się pojawiać częściej .
ulubieńcy niekosmetyczni beautypediapatt

Mam kilka filmów, które chciałabym Wam polecić, ale dziś czas na taki „babski” wyciskacz łez. Z daleka od zgiełku to film na podstawie książki Thomasa Hardyego, którą również przeczytałam. Książka jest jak dla mnie lepsza i gorąco ją Wam polecam, ale dla tych którzy czytać nie lubią film też jest zrobiony bardzo fajnie, przynajmniej mi się podobał. Jeśli jesteście fankami filmów typu Duma i uprzedzenie  to polecam. 
Z dala od zgiełku
Kolejną rzeczą, która chciałam Wam polecić jest książka Michela Houellebecqa Uległość. Autor słynie z prowokacji, chociaż sporo część osób twierdzi, że jest wrażliwym twórcą. Uległość to taka nietypowa dla innych autorów za to bardzo typowa dla Hoellebeqa książka. Została wydana w dzień zamachu na Charlie Hebdo, a jej tematyka jest mocna z tym związana. Pokazuje ona wizje przyszłości związaną z wyborami prezydenckimi, które wygrywa kandydat z Bractwa Muzułmańskiego. Myślę, że to temat bardzo „na czasie”, a książka moim zdaniem jest świetnie napisana i pobudza do refleksji. Nie podlega dyskusji, że to nie jest literatura pop-kultury, ale warto ją przeczytać tym bardziej, że wszystkie sprawy polityczne są przedstawione w sposób bardzo taki powiedziałabym przyzwoity, nienużący.

Michel Houellebecq Uległość

Ostatnią rzeczą którą chciałam Wam pokazać są kolczyki. Moje pochodzą z Apartu i je uwielbiam. Kojarzą mi się tak właściwie nie wiem czemu z Elfami. Może dlatego, że te fantastyczne postacie miały takie duże uszy? W każdym razie pięknie podkreślają ucho i noszę je codziennie. Przyznam się Wam, że przymierzałam ich sporo i właśnie moim zdaniem jest to bezpieczniejsza droga kupna niż internet, bo jedne są za długie, drugie za krótkie, a trzecie zbyt toporne. Co do moich to musiałam kupić 2 pary, bo w zestawie były 2 różne kolczyki, czyli ten długi który widzicie na zdjęciu i pojedyncza cyrkonia. Ja wolę jednak 2 długie kolczyki, dlatego pojedyncze cyrkonie dostałą moja siostra.

kolczyki Apart

 Jestem ciekawa co myślicie o moich ulubieńcach i czy takie posty Wam się podobają?

Buziaki
PATA

 

Podziel się wpisem