Zestaw startowy Semilac. Co zawiera i czy warto go kupić

Ja też uległam. Trzymałam się długo. Czytałam pełno wpisów na temat hybryd aż w końcu sama chciałam spróbować. Byłam kilka razy u kosmetyczki aż stwierdziłam, że podoba mi się to na tyle, że chce robić sobie hybrydy sama. Dlatego też zamówiłam swój własny zestaw startowy Semilac, którego zawartość dzisiaj chciałabym Wam pokazać.

zestaw startowy semilac

Semilac Starter Kit

Zestaw Startowy Semilac kupiłam na jakiejś promocji, która trwa jeśli się nie mylę nadal. Za wszystko co zobaczycie zapłaciłam 219zł. Nie chce się rozwodzić czy to duża czy mała suma. Fajne jest jednak to, że w zestawie mamy wszystko co jest nam potrzebne do zrobienia manicure hybrydowego czy też do jego ściągnięcia. Zastanawiałam się czy kupno wszystkiego oddzielnie wyszło by taniej co często się zdarza, ale po przeliczeniu stwierdzam, że nie.
zestaw startowy semilac
Na zdjęciu powyżej ponumerowałam rzeczy znajdujące się w Semilac Starter Kit. Jak widać opakowanie jest białe, kartonowe i moim zdaniem bardzo praktyczne.

Zestaw startowy Semilac – zawartość

1. To pudrowe, małe i zgrabne cacko to nic innego jak lampa LED 6 W i dołączony do niej kabel. Jeśli mogę się czepiać to nie wiem czemu kabel jest czarny, mógłby być chociaż biały wtedy pasowałby  chyba ciut bardziej.
2. Te dwa różowe opakowania to nic innego jak odtłuszczacz Nail Cleaner Pure 50 ml oraz płyn do usuwania lakieru hybrydowego Semilac Remover 50 ml. Pojemności malutkie, ale jak na początek zdecydowanie wystarczają.
3. Te trzy czarne opakowania to oczywiście Semilac VITAMIN BASE 7 ml, Semilac TOP 7 ml oraz Semilac kolor nr 026 – 7 ml. To, że w zestawie jest baza i top jest oczywiście podstawą. Fajnie, że pomyśleli o dołączeniu koloru tak żeby można było rzeczywiście zrobić manicure, ale mi kolor totalnie się nie podoba, a niestety koloru wybrać samemu nie można. Szkoda.
4. Dwa pilniki do paznokci o różnej gradacji.
5. Blok polerski
6. 250szt. wacików bezpyłowych, które jak sama się przekonałam rzeczywiście są dużo lepsze niż normalne waciki kosmetyczne i nie zostawiają „włosków”.
7. 50 szt. foli do usuwania lakieru hybrydowego. Bardzo praktycznie fajnie, że są, ale oczywiście można się bez nich obejść.
8. Ostatni gagatek to Semilac Striper, za pomocą którego możemy usuwać resztki hybrydy z paznokci. Przyznaje, że tego przyrządu nie używałam i totalnie nie wiem czy jest praktyczny.
zestaw startowy semilac
zestaw startowy semilac
zestaw startowy semilac
zestaw startowy semilac
zestaw startowy semilac
Dodatkowo zakupiłam jeszcze dwa kolorki, ponieważ ten dodany do zestawu jak już Wam wspominałam totalnie mi się nie podoba. Mój wybór padł na popularny Biscuit 032 oraz przecudowny Heather Gray 058. Wszystkie lakiery mają 7ml pojemności i kosztują około 29zł. Z ciekawości sprawdzałam cenę lakierów NeoNail i kosztują około 28zł tyle, że tam pojemność wynosi 6ml. Niestety nie wiem jeszcze jak to wygląda z jakością, ale zamierzam przetestować i dać Wam znać.
zestaw startowy semilac-lakiery-semilac

Czy hybrydy są dla mnie?

Pewnie spytacie czy warto kupować taki zestaw? Jak dla mnie ważne jest żeby wcześniej chociaż kilka razy przetestować czy hybryda to jest to co mi się podoba, czyli tak jak ja udać się do kosmetyczki czy też do koleżanki. Na pewno nie kupowałabym zestawu na oślep z myślą, że jak wszystkim się podoba to mi też. Jak już wiecie, że podoba Wam się efekt jaki zostawiają na paznokciach oraz, że Was nie uczulają czy też nie powodują radykalnego pogorszenia się stanu paznokci, to warto. Oczywiście zazwyczaj pogorszenie pojawia się po kilkukrotnym nałożeniu hybryd, ale czasem już po pierwszym razie jest źle, a u niektórych nie dzieje się kompletnie nic, a paznokcie są wręcz wzmocnione. Moim zdaniem trzeba po prostu przed kupnem zestawu spróbować czy to jest to.
Czy Zestaw Startowy Semilac jest lepszy niż z innych firm? Nie mam pojęcia, bo nie mam porównania, Porównując ceny choćby do wspomnianego wcześniej NeoNail to Semilac wypada drożej. Ja zdecydowałam się na Semilacowy zestaw, bo po prostu więcej o nim słyszałam, ale niestety nie umiem doradzić, która firma wypada lepiej.
Jestem bardzo ciekawa co myślicie o zestawie jak i o firmie Semilac? Może macie inne preferencje, inne godne spróbowania firmy, które mają w swojej ofercie lakiery hybrydowe?
Podziel się wpisem