Pharmaceris H-Nutrimelin – szampon do włosów suchych i zniszczonych, czyli bohater ratujący skóre głowy

Dziś kilka słów o produkcie, który ratuję moją fanaberyjną skórę głowy. Przedstawiam Wam aktywny szampon regenerujący do włosów suchych i zniszczonych z Pharmaceris H-Nutrimelin.
Pharmaceris H-Nutrimelin szampon regernerujący do włosów suchych i zniszczonych
Całkiem niedawno pokazałam Wam moje ulubione gadżety i produkty do pielęgnacji włosów . Celowo pominęłam szampon, bo moim zdaniem zasługuje on na oddzielny post. Gdybyście jeszcze kilka lat temu spytały mnie jaki szampon warto kupić powiedziałabym, a co za różnica? Niestety w ciągu kilku lat totalnie zmieniłam zdanie, a tak właściwie moja skóra głowy postanowiła utrudnić mi życie. Od pewnego czasu jest ona sucha i niestety pojawiają się na niej małe strupki. Oczywiście wybrałam się z tym problemem do lekarza, ale ile można wcierać jakieś maści, które i tak nic nie dają? Postanowiłam wziąć sprawę w własne ręce, czyli zaczęłam czytać w internetach. Tym sposobem kupiłam 2 świetne szampony, które używam naprzemiennie. Pierwszy gagatek pochodzi z firmy Catsy i zawiera cynk w stężeniu 1{3f2468d6a61d88b9f62e3f3833647cbfa66a9eca92cf6205f3bbc9a01e7849f4}. Drugi to oczywiście bohater dzisiejszego posta, czyli Pharmaceris H-Nutrimelin.
Pharmaceris H-Nutrimelin

Pharmaceris H-Nutrimelin dla kogo

Jak widać po nazwie przeznaczony jest dla suchych i zniszczonych włosów. Zaznaczę na wstępie, że w składzie zawarte są „lekkie” czyt. zmywalne SLSy, ale mi totalnie to nie przeszkadza, bo moje włosy bez wszelkich „ulepszaczy” żyć nie mogą. Nie próbuje z tym już nawet walczyć. Skoro potrzebują świństwa to ja im je zapodam. Oprócz wspomnianych SLSów gdzieś daleko w składzie pojawia nam się również ekstrakt z miodu oraz gliceryna i pantenol, które już tak daleko nie są. Szampon ma za zadanie bardzo dobrze oczyścić nam skórę, ale przy tym nie wysuszyć naszych włosów. Włosy mają być bardziej nawilżone i łatwiejsze do rozczesania, ale jak to wszystko ma się w praktyce?
Pharmaceris H-Nutrimelin
Pharmaceris ma bardzo fajną konsystencje i świetnie się pieni. Nie umiem powiedzieć jak to przekłada się na jego wydajność, bo mi zawsze wydaje się, że szampony kończą się zbyt wcześnie. Jego zapach to coś pięknego. Mogłabym go wąchać całymi dniami. Jakbym znalazła gdzieś perfumy o takim zapachu bym je kupiła, serio. Jeśli chodzi o opakowanie to jest bardzo wygodne. Nie ma problemu żeby wydostać z niego produkt do końca, a oprócz tego widać ile go jeszcze zostało.
Pharmaceris H-Nutrimelin

Działanie

Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli działania. Z racji, że posiada właściwości chelatujące (zawiera Disodium EDTA) świetnie oczyszcza nasze „oblepione” włosy. Włosy po jego użyciu pięknie pachną, są miękkie, sypkie i dobrze się układają. W moim przypadku również bardzo ładnie się błyszczą. Po jego użyciu oczywiście muszę zastosować jakąś odżywkę, ale to w moi przypadku norma. Najważniejszy jest jednak fakt, że moja skóra głowy nie jest przesuszona, tylko oczyszczona i ukojona. W duecie z wspominamy wcześniej szamponem firmy Catzy działa cuda. Dzięki nim pozbyłam się moich strupków oraz swędzenie spowodowanego wysuszeniem skóry. Dodam też, że jest to już chyba moje 4 opakowanie, więc jak widać nasza relacja jest głęboka.
Pharmaceris H-Nutrimelin
Znacie szampony z Pharmecris ? Jestem też ciekawa czy unikacie SLSów w pielęgnacji włosów czy tak jak ja ich potrzebujecie?
Podziel się wpisem