Efekt lustra oraz kameleon- pyłek do paznokci | #FebNails

Dzień dobry, dzisiaj zapraszam Was na post paznokciowo-hybrydowy. Razem z Magdą, Natalią, Natalią i Justyną będziemy publikować co niedziele wpisy o tematyce paznokciowej. Co niedziele ? Tak wiem, że dziś jest poniedziałek i mam mały poślizg czyli w sumie jak zwykle, ale mam nadzieję, że i tak będzie Wam się miło czytało wszystkie wpisy, które pojawią się w akcji #FebNails, do której dołączyłam „chwilę” później. Dzisiaj zapraszam na wpis o pyłkach do paznokci- efekt lustra oraz kameleon.

efekt lustra oraz kameleon-pyłek-do-paznokci

Pyłek do paznokci

Każda z nas zaproponuje Wam swoje spojrzenie na paznokciowy świat, więc posty będą różnorodne, pielęgnacyjne, kolorowe i wydaje mi się przez to bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że każdą z nas zainspirują one do paznokciowych zmian/nowości czy też do ciekawych dyskusji. Ja sama uwielbiam podglądać jak inni dbają czy malują swoje paznokcie, bo od zawsze miałam na tym punkcie małego bzika. Tak samo jak na punkcie ust i pomadek, ale to inna historia. W każdym razie od pewnego czasu na moich paznokciach zobaczycie tylko hybrydy. Tak jak kiedyś uwielbiałam paznokcie krótkie bez jakichkolwiek ozdób. Teraz uwielbiam dłuższe pazury i troszkę błysku o czym przekonacie się niżej.
efekt lustra oraz kameleon-pyłek-do-paznokci-efekt

Efekt lustra oraz kameleon

Tym postem chciałabym przekonać Was do zdobień przy pomocy pyłków. Firmy ostatnimi czasy wypuszczają coraz to nowsze rodzaje pyłków. Dla nas dobrze, bo wybór jest ogromny, a ich użycie jest niezwykle proste. Możemy uzyskać efekt lustra, syrenki, różnego rodzaju odcienie które zmieniają się jak kameleon czy też holograficzne.
W moje propozycji, którą notabene zainspirowałam się na instagramie użyłam 2 różnych pyłków:
-efekt lustra oraz kameleon, który przepięknie mieni się na fioletowo-różowo-pomarańczowo

Co jest nam potrzebne do prawidłowego użycia pyłku efekt lustra oraz kameleon?

1. Najważniejsze jest żeby zaopatrzyć się w Top, który nie pozostawia lepkiej warstwy. Mój to Semilac No Wipe, ale większość firm posiada taki właśnie top w swojej ofercie.
2. Wygodnym jest również posiadanie takiego pędzelka z gąbeczką, który bardzo często dołączany jest np. do paletek cieni. Bardzo łatwo nim wmasować pyłek, tak żeby zostawić piękna równą powłokę.
3. Dobrze mieć pod ręką puchaty pędzelek żeby nim omieść resztki pyłku który nie wmasowałyśmy w paznokcie, tak żeby efekt był bardziej estetyczny i nie przenosić pyłku do buteleczki z naszym topem.
4. Bez pyłku i lakierów, które standardowo używam przy wykonywaniu hybryd się oczywiście też nie obejdzie.
efekt lustra oraz kameleon-pyłek-do-paznokci

Czy pod pyłek efekt lustra można użyć topu pozostawiającego lepką warstwę ?

Teoretycznie można, ale…. Gdy próbowałam tego z pyłkiem Chrome Effect,który daje efekt lustra to powłoka nie jest już tak równomierna i efekt lustra moim zdaniem już nie jest widoczny. Wygląda to po prostu jak srebrny brokat, a raczej nie o to nam chodzi.

Jakiego koloru lakieru użyć pod pyłek efekt lustra oraz kameleon ?

pod efekt lustra
– jeśli chodzi o lakier kolorowy to możecie użyć odcienia jaki tylko sobie wymarzycie. Efekt lustra wychodzi i na jasnych jak i na ciemnych kolorkach. Możecie tworzyć za jego pomocą przejścia ombre, bądź położyć pyłek na całą płytkę i wtedy w zależności od koloru będziecie miały piękne podbicie.
pod kameleon
– jeśli mam być szczera to mi efekt kameleona podoba się najbardziej gdy pyłek kamelon położymy na ciemny kolor czyli. czerń, brąz, granat, bo one pięknie „podbijają” pyłek, ale może ktoś ma inne doświadczenia ?

Z jakiej firmy kupić pyłek ? Gdzie kupić?

Zupełnie szczerzę posiadam pyłki z NeoNail z Semilaca i pyłki NoName za grosze z allegro i nie widzę absolutnie żadnej różnicy. Wszystkie są ładnie zmielone, efekty wychodzą piękne i chyba nie ma sensu przepłacać, ale to tylko moje zdanie. Może osoby, które pracowały jeszcze przy użyciu innych pyłków mają inne doświadczenia ?

Jak nakładać pyłek na paznokcie ?

Postępujemy tak jak zawsze gdy wykonujemy hybrydę. Nakładamy bazę, kolor, a następnie top który nie zostawia lepkiej warstwy. Utrwalamy oczywiście wszystko tak jak zawsze w lampie, a następnie nakładamy pyłek. Róbcie to ostrożnie, bo pyłek łatwo roznieść wszędzie i wcale nie przesadzam. Następnie ważne jest by strzepać nadmiar pyłku z paznokcia i skóry wokół żeby efekt był jak najbardziej czysty. Wtedy wystarczy pokryć paznokcie topem i utrwalić. Najlepiej pod koniec nałożyć 2 warstwy Topa żeby dobrze zabezpieczyć pyłek, który lubi się ścierać.
Uwaga: Strzepanie pyłku jest też ważne, bo niestety później cały nadmiar bardzo łatwo dostaje się na pędzelek od Topa, który wkładamy do całej buteleczki, a wtedy bum i top nie jest już zupełnie czysty.
efekt lustra oraz kameleon-pyłek-do-paznokci
Jestem bardzo ciekawa jak podoba Wam się moje zdobienie hybryd i mam też cichą nadzieję, że komuś pomogłam w kwestii pyłków na lakierze hybrydowym.
Przy okazji zapraszam Was też na wpisy paznokciowe u dziewczyn:

Jeśli macie jakieś inne ciekawe porady to koniecznie dajcie o tym znać.

Podziel się wpisem