Łączenie hybryd – dyskusja I #FebNails

Dzień dobry! Dzisiaj totalnie zmęczona po imprezie walentynkowej Pata, zaprasza Was do małej dyskusji w komentarzach: łączenie hybryd można czy nie można? Długo zastanawiałam się czy to aby na pewno dobry temat, ale sama jestem ciekawa co z naszej dyskusji wyniknie.
łączenie hybryd, mieszanie, febnails

 

łączenie hybryd różnych firm

Domyślam się, że w przypadku lakierów macie ten sam problem co ja. Tyle fajnych firm, tyle kolorów, coraz to nowe kolekcje i na co tu się zdecydować? Ja nie lubię się w tej kwestii ograniczać, bo zawsze lubiłam mieć wybór i to niekoniecznie z jednej firmy. Z racji, że większość z nas w tym blogowym świecie ma coś wspólnego czyli chęć testowania różnych produktów, pewnie nie jest odosobniona.
Pamiętam, że jak zaczynałam moją przygodę z lakierami hybrydowymi to przekopałam pół internetu żeby wybrać ten zestaw. Ten jedyny najlepszy. Koniec końców zdecydowałam się na Starter Kit Semilac. czy jestem zadowolona generalnie tak, chociaż lampa z zestawu to moim zdaniem mały koszmar. Muszę się wyginać jak dzika świnia żeby ułożyć pod tą lampą sensownie palce. W każdym razie po jakimś czasie stwierdziłam, że nie tylko Semilacem człowiek żyje, ale mam też ochotę na co innego. Instagram, Blogger czy Youtube zrobiły swoje i za każdym razem jak widziałam fajne zdobienie myślałam: „kurcze też potrzebuję takiego koloru”. Nie martwcie się trzymam moje zapędy w ryzach, ale i tak uległam i kupiłam sporo lakierów z Neonail.
Przewertowałam pół internetu żeby sprawdzić czy można mieszać czy też łączyć hybrydy różnych firm żeby być pewną, że mój wydatek się opłaci i nie wiele znalazłam. Informację są dość sprzeczne, dlatego jestem bardzo ciekawa Waszych wrażeń. Generalnie producenci zalecają używania swoich lakierów razem. Ale czy tak też nie robią producenci kremów, toników itp? Robią ! Pytanie tylko jak to wygląda w przypadku hybryd. Wydać pieniążki i stracić przez to, że lakier nie będzie się trzymał jest dość słabe. A jak wiadomo w przypadku hybryd małe błędy kończą się katastrofą.
Jak widać po zdjęciach spróbowałam. Zawsze używam bazy i topu z Semilaca, bo te akurat posiadam, a z kolorami bywa różnie. Mieszam i łącze NeoNaila z Semilacem praktycznie cały czas i to już od wielu miesięcy. Czy zauważyłam żeby trwałość hybrydy się pogorszyła? Nie. Czy powstają mi jakieś nieestetyczne bąbelki ? Nic takiego nie zauważyłam pomimo, że bardzo mocno się tego doszukiwałam. W moim ostatnim poście paznokciowym pokazywałam Wam zdobienie z efektem lustrzanym jak i kameleonem. Baza i Top z tego manicure są Semilaca kolor zaś z Neonail, a całość trzyma się do dzisiaj. Wychodzi na to, że łączenie hybryd nie szkodzi.
http://www.beautypediapatt.pl/2017/02/febnails-i-pyek-na-hybrydzie-efekt.html
Jeśli chodzi o mnie to do diabła z tym co mówią produceni. Łączeniu hybryd różnych firm Pata mówi tak. Oczywiście próbowałam tylko Semilaca i Neonail więc nie mogę się wypowiadać jak to jest w przypadku innych firm i też u każdej z Was osobna. Konkluzja jest więc taka, że nadal nie ma jednej pewnej odpowiedzi. Słabo nie? a tak się rozpisałam. Dlatego jestem niesamowicie ciekawa jakie są Wasze doświadczenia, bo wiadomo zdania mogą być totalnie różne i może w komentarzach do czegoś dojdziemy.

Przy okazji zapraszam Was też na wpisy paznokciowe u dziewczyn:

Pamiętajcie, że akcja #FebNails jeszcze trwa i w kolejną niedziele będzie nowy paznokciowy post u dziewczyn jak i u mnie.

A teraz dyskusjo zaczynamy !

Podziel się wpisem