Bank zdjęć- darmowe zdjęcia

Dzień dobry! Od dłuższego czasu po głowie chodziła mi myśl żeby na moim blogu było coś dla Was. Nie myślę tu o recenzjach z których mam nadzieję korzystacie, tylko o czymś z czego będziecie mogły korzystać również na własnych blogach. Przez jakieś 6 miesięcy biłam się myślami czy to dobry pomysł, ale stwierdziłam, że skoro tak długo chce to zrobić to spróbuje. Nie mam zamiaru żałować, że czegoś nie zrobiłam. W ten sposób na blogu Beautypediapatt od dzisiaj pojawiła się nowa zakładka z Bankiem zdjęć. Darmowym Bankiem zdjęć.

Darmowe zdjęcia- gdzie ich szukać ?

Bank darmowych zdjęć- zamysł

Nie jestem profesjonalnym fotografem i to na wstępie chciałabym napisać, ale uwielbiam robić zdjęcia i dlatego też wpadłam na pomysł z bankiem zdjęć. W sieci jest sporo miejsc z których można pobierać zdjęcia legalnie, bo o tym oczywiście piszę. Jednak w wielu miejscach trzeba za nie płacić bądź rejestrować się na dziwnych serwisach. W moim banku zdjęć, zdjęcia możecie pobierać bezpłatnie i nie musicie mnie obserwować.Nie chce nikogo do tego zmuszać. Jeśli to zrobicie to oczywiście się ucieszę, jeśli rozpowszechnicie informacje o tym banku zdjęć to również będzie super, bo będzie to informacja dla mnie, że mam dodawać tych zdjęć więcej. Wszystko zależy od Was i Waszego sumienia. Zdjęcia w banku zdjęć udostępniam na licencji CCO.

Jak korzystać z banku zdjęć ?

Czymś bardzo ważnym dla mnie jest podkreślenie tego, że zdjęcia udostępniam tylko w folderze Bank Zdjęć. Pozostałe zdjęcia z bloga nie mogą być rozpowszechniane. Pamiętajcie o tym, bo niestety na wielu blogach ostatnio dochodzi do kradzieży zdjęć, bo tak, wykorzystanie zdjęć bez zezwolenia autora to jest kradzież.
Z tego co mi wiadomo mamy 2 podstawowe licencje: CCO i CC BY
CCO możemy używać dowolnie, zaś przy zdjęciach CC BY musimy podać autora tego zdjęcia.
Pamiętajcie żeby tego nie lekceważyć.

Dla kogo więc powstał bank zdjęć?

Bank zdjęc jest dla osób, którym spodobają się moje zdjęcia, które nie miały czasu na własne lub zepsuł się sprzęt. Jak wiecie sytuacji losowych jest wiele. Nawet gorszy dzień może spowodować fakt, że nagle zabraknie Wam zdjęć. Wtedy możecie wpaść do Paty.

Banki zdjęć, które polecam

Osobiście chyba jeszcze nie korzystałam z banku zdjęć. Brzmi jak strzał w kolano prawda? Ale nie będę ukrywać, że dla mnie robienie zdjęć to jedna z fajniejszych czynności, która wykonuje przy pracy na bloga. Dlatego też z nich nie korzystam, ale to nie znaczy, że czasem sobie jakichś nie przejrzę. Moje ulubione to
Tym sposobem zapraszam Was więc do Patkowego banku zdjęć. Na dzień dzisiejszy zdjęć jest malutko to będzie się sukcesywnie zmieniać, bo przygotowanych mam ich już sporo. Najpierw jednak chciałabym zobaczyć jak to się przyjmie i pewnie na dniach będę ich dodawać więcej.
A teraz przyznam, że jestem bardzo ciekawa co myślicie?
Podziel się wpisem