Pyłki do paznokci – łatwe zdobienia i wzory

Dzień dobry! Pyłki do paznokci to temat który dzisiaj poruszę, bo może dopiero zaczynasz i szukasz łatwych zdobień do paznokci? Pyłki to zdobienia, które można wykorzystać praktycznie już na początku Waszej drogi z hybrydami, bo ich użycie jest bardzo proste, ale za to bardzo efektowne.

Pyłki do paznokci- zdobienia dla początkujących

Początki z lakierami hybrydowymi nie są łatwe. Pokazywałam Wam mojej wypociny w poście pierwsza hybryda błędy oraz złe wykonanie i niestety były dalekie od ideału. Ćwiczenie daje jednak efekty i jest już coraz lepiej chociaż do ideału nadal sporo mi brakuje. Jednak z racji, że blogi są po to żeby czerpać z nich wiedze i wzajemnie się uczyć pokazuje Wam moją drogę i mam nadzieje, że coś z niej czerpiecie. Dlatego też w dzisiejszym poście chciałabym Wam napisać co nieco o wzorach z skupieniem na pyłkach, bo są one idealne dla osób początkujących. Nie trzeba mieć wprawionej ręki. Nawet taka trzęsąca się może wykonać kawał dobrej roboty.

pierwsza-hybryda-pyłki-do-paznokci-ozdoby-spn-nails-stardust-03

Hybrydy- jak zrobić poprawny manicure

Manicure hybrydowy sporo różni się od tego tradycyjnego gdyż trzeba mieć wiele rzeczy na uwadze i być bardzo dokładnym. Tak właściwie jeden mały błąd może spowodować paznokciową tragedię. Pierwsza hybryda jaką wykonamy zazwyczaj nie jest najlepsza pomimo tego, że nie ma w niej żadnych skomplikowanych wzorów. Jak wykonać pierwszy manicure hybrydowe? Wystarczy, że przeczytacie post o podstawowych błędach przy robieniu hybryd  i już będziecie wiedziały jak podejść do tematu.

Dajcie sobie na początku dużo czasu. Nie kupujcie dziwnych lamp, gdzie trzeba wyginać palce w różne strony świata i  ledwo co utwardzają Waszą hybrydę, a przede wszystkim sprawdźcie czy hybrydy są dla Was. Pierwszą hybrydę najlepiej wykonać u kosmetyczki, a potem możecie już działać same.

Teraz jednak chciałabym się skupić na czymś innym, czyli na wzorach na paznokciach wykonanych pyłkami.

Pierwsza hybryda – pyłki do paznokci

Kto śledzi mnie troszkę dłużej wie, że bardzo często wykorzystuje przy moich hybrydach pyłki do paznokci. Pyłki to tak naprawdę piękne, efektowne ozdoby naszych hybryd, a do tego są bajecznie proste w użyciu. Tak jak Wam pisałam wyżej zazwyczaj trzeba nimi jedynie obsypać paznokieć i je wetrzeć, a czy może być coś prostszego niż to?

Wspominam o nich dlatego, bo mam wrażenie, że dziewczyny na początku za dużo na siebie biorą. Już przy pierwszej hybrydzie chcą malować wzorki, a potem wychodzi z tego klops. Pyłki są delikatnie niedoceniane, a tak właściwie nie wiem dlaczego, bo efektów jest tyle, że nie tylko sroki znajdą coś dla siebie. Sama podczas robienia moich pierwszych hybryd zaraz próbowałam zrobić idealne negativ space zamiast użyć dużo łatwiejszych pyłków. Dlaczego? Sama nie wiem, ale oczywiście totalnie mnie to przerosło. Oczywiście od początku nie trzeba zaraz bawić się w efekty, ale jak już się na jakieś uprzecie to ja właśnie zdecydowałabym się teraz na zdobienie przy pomocy pyłków.

Jakie pyłki wybrać ?

Przy pierwszej hybrydzie zazwyczaj kupujemy gotowe zestawy i skupiamy się na jednej firmie. Nie potępiam tego, bo sama tak robiłam ale z czasem każda z nas zaczyna próbować różnych firm i nowości, których jest mnóstwo. Nie bójmy się łączyć lakierów hybrydowych różnych firm. Zresztą w dyskusji o używaniu różnych hybryd sporo z Was stwierdziło, ze miesza z sobą wiele lakiery i efekty różnych firm. Ja też tak robię.

Dlatego teraz nie kupuje efektów, zdobień i pyłków od jednej firmy tylko mam ich wiele. W przypadku pyłków nie ma co przepłacać. Te najbardziej znane marki windują ceny do góry, a tak naprawdę możemy dostać te same pyłki dużo taniej. Tyle, że są one „no name”. W pyłkach nie zauważyłam żadnej różnicy. Czasem są inaczej zmielone, ale to naprawdę nie wiele robi. Inaczej jest w przypadku lakierów, moim zdaniem różnica jest spora i tu zwracam uwagę na marki.

Hybrydy- pyłki, wzory, ombre jak nakładać

Robicie swoje pierwsze zdobienie i nie wiecie jak nakładać pyłki? Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Trzymajcie się zaleceń producenta! Zazwyczaj pyłki nasypujemy bądź wsmarowujemy w utwardzony top. Czasem producent zaleca użycie Topu No Wipe, czyli ten który nie zostawia warstwy dyspresyjnej bądź też Topu, który taką warstwę zostawia. Dlatego przy zakupię sprawdźcie jaki Top powinniście mieć na stanie żeby później się nie rozczarować.

U mnie na blogu pojawiło się już kilka postów z pyłkami:

Ich użycie jest bardzo podobne, ale tak jak wspomniałam są małe niuanse. pamiętajcie tylko o tym, że takie ozdoby do paznokci jak pyłki najlepiej zabezpieczyć topem 2-krotnie, bo niestety mogą się one delikatnie ścierać. Dodatkowo ważne jest żeby po zabezpieczeniu pyłku Topem wytrzeć pędzelek, bądź używać osobnego, bo inaczej cały Wasz Top będzie ubrudzonym danym pyłkiem.

pierwsza hybryda pyłki do paznokci spn nails stardust

Zdobienie hybryd- SPN Nails Starvdust 03

Jeśli jesteście ciekawe jakiego pyłku użyłam w dzisiejszym poście to jest to pyłek firmy SPN Nails Stardust 03 i myślę, że niedługo pojawi się o nim oddzielny post, bo jestem nim bardzo zauroczona.

Dajcie znać co sądzicie o takich ozdobach na paznokciach jakimi są pyłki i jak wyglądały Wasze pierwsze hybrydy?

Podziel się wpisem