Jak wykonać paznokcie marmurkowe? – zdobienie

Dzień dobry! Dzisiaj zapraszam Was na wpis z dość popularnym zdobieniem czyli marble nails. Marmur przeżywa istny szał w wnętrzach, w dodatkach jak i na paznokciach. Wzór marmuru zawojował wszystkie dziedziny życia. Ja dzisiaj chciałabym Wam pokazać moje marmurkowe paznokcie w połączeniu z matem w wersji jesiennej oraz napisać jak najłatwiej takie zdobienie wykonać.

Marmurkowe paznokcie

Zdobienie marble nails czy jak kto woli efekt marmuru na paznokciach to chyba jedno z łatwiejszych zdobień, bo tak właściwie nie trzeba mieć wprawionej ręki. Wszelkie drgnięcia są wręcz wskazane, bo kreski nie mają być równe. Z racji, że nie chciałam mieć całych paznokci w tym wzorze tylko na dwóch u każdej ręki wykorzystałam ten wzór. Resztę paznokci pokryłam lakierem Ripe Cherry NeoNail oraz matowym Topem. Ripe Cherry to piękna głęboka czerwień, jednak aby ta czerwień była mocna i ciemna potrzebowałam 4 warstw co moim zdaniem przedstawia ten lakier w słabym świetle.

Co z matem? Przyznaje bez bicia, że cały czas byłam obojętna na matowe pazurki i wolałam swój błysk, a tym razem postawiłam na minimalizm i bardzo mi się to podoba. Matowe paznokcie wyjątkowo przypadły mi do gustu. A Wy wolicie wykończenie matowe czy jednak błyszczące?

efekt marmuru na paznokciach zdobienie marble nails

Jak zrobić efekt marmuru na paznokciach?

Nic prostszego.

  1. Standardowo nakładamy bazę i ją utwardzamy, następnie kolor i utwardzamy. Tutaj tylko od Was zależy jaki Wasz marmur będzie miał kolor. Ja wybrałam kolor biały jako bazowy i nałożyłam 2 warstwy
  2. Następnie nakładamy TopCoat, którego nie utwardzamy gdyż…
  3. …bierzemy pędzelek i na mokrym, nieutwardzonym TopCoacie malujemy swoje nierówne wzory.
  4. Jak efekt nas zadowala to utwardzamy całość i efekt marmuru gotowy.

Żeby efekt był bardziej trójwymiarowy dobrze jest troszkę pomieszać kolory czyli. oprócz typowych czarnych rys, zrobiłam też kilka siwych. Nie macie koloru przejściowego ? Mieszacie go z białym i z czarnego robi się Wam szary.

Te wpisy mogą Ci się przydać:

Efekt lustra oraz kameleon- pyłek do paznokci

Jak używać szablonów do malowania wzorów na paznokciach

Pierwsza hybryda- błędy, złe wykonanie

efekt marmuru na paznokciach matowe paznokcie bordowy

Jestem bardzo ciekawa czyt takie proste zdobienie się Wam podoba czy jednak wolicie jak na pazurach dzieje się więcej? A może marmurkowe paznokcie i mat to jest to co zagości na Waszych paznokciach?

Podziel się wpisem