Sreberko do paznokci. Jak ozdobić paznokcie sreberkiem?| #tokoniec

Dzień dobry! Dzisiaj zapraszam Was na kolejny wpis z naszej wspólnej blogowej serii #tokoniec. Końca jeszcze nie widać, a dzisiejszy temat jest bardzo patkowy.Dzisiaj zobaczycie u nas stylizacje. Każda z nas traktuje ten temat po swojemu. Ja zdecydowałam się na stylizacje paznokci, bo w tej kwestii zdecydowanie czuje się najlepiej, chociaż delikatnie kusiło mnie żeby zabawić się w blogerkę modową, ale niestety na zdjęciach wychodzę mało ciekawie. Dlatego też zdecydowałam się pokazać tylko swoje dłonie. Jak jesteście ciekawe jak wykonać zdobienie z sreberkiem do paznokci i czy folia aluminiowa może być potraktowana jako zastępstwo to to idealny wpis dla Was.

Czarne paznokcie z srebrnym zdobieniem

jak ozdobic paznokcie sreberkiem. folia aluminiowa do paznokci

Bedę nieskromna, ale bardzo podoba mi się moje zdobienie. Zazwyczaj nie jestem do końca zadowolona i mam jakieś „ale”, ale tym razem naprawdę mogę napisać, że jestem w pełni usatysfakcjonowana. Jestem jednak realistką i zdaje sobie sprawę, że większość pewnie nie będzie zachwycona takim zdobienie, gdyż czarne długie paznokcie to raczej ryzykowna stylizacja. Nudziaki są dużo bardziej bezpieczne i pewne, ale ja właśnie takie paznokcie jesienią i zimą uwielbiam. Ciemne kolory i dużo błysku jak na porządną srokę przystało. A jak to jest u Was? Jakie kolory goszczą na Waszych paznokciach o tej porze roku?

sreberko do paznokci czy folia aluminiowa

Jak wykonać zdobieniem sreberkiem do paznokci?

Jest to bardzo proste zdobienie, które nie wymaga jakiejkolwiek precyzji. Macie tzw. dwie lewe? To zdobienie z sreberkiem czy też pazłotkiem jest dla Was idealne. Jeśli dopiero zaczynacie swoją podróż z hybrydami odsyłam Was do najczęściej czytanych na moim blogu wpisów czyli: Pierwsza hybryda- błędy złe wykonanie oraz Jakich błędów nie popełniać w manicure hybrydowym. Myślę, że w tych wpisach dowiecie się sporo informacji dla początkujących.

Jak już etap nauki macie za sobą to bez problemu możecie próbować zdobień. Zdobienie sreberkiem jest jak już wspominałam banalne, gdyż czym bardziej nierówno ułożycie sreberko na paznokci tym lepszy efekt wyjdzie. Potrzebne Wam będzie wspomniane sreberko czy też pazłotko, które ja kupiłam na allegro za 2,30zł. Dużym ułatwieniem będzie również pacynka, którą nałożycie sreberko.

Jak nakładać sreberko?

  1. Malujecie paznokcie tak jak zwykle: Bazą oraz kolorem. Ciemne paznokcie będą najlepiej odbijać, ale efekt jest równie piękny na jasnych paznokciach.
  2. Następnie pacynką nakładacie małe kawałki sreberka, które wcześniej sobie przygotowałyście na pomalowane kolorem paznokcie (lepką warstwę wykorzystujemy jako ala „klej”)
  3. Sreberko wklepujecie pacynką. Możecie w niektórych miejscach tworzyć przetarcia żeby efekt był ciekawszy.
  4. Na to nakładacie Top. Najlepiej 2 warstwy i sroczy manicure gotowy.

pacynka sreberko zdobienie paznokci srebrne czarne

Zdobienie za pomocą foli aluminiowej

Kilka osób mnie pytało czy przy taki zdobieniu można użyć zwykłej folii aluminiowej i oczywiście z ciekawości spróbowałam. Niestety jak dla mnie zwykła folia aluminiowa nie nadaje się do zdobień gdyż jest za gruba. Bardzo ciężko „wklepać” ją i zrobić jakiekolwiek zdobień, które nie odstawałoby od paznokcia na metr. Sreberko jest dużo cieńsze i delikatniejsze

Pamiętajcie żeby koniecznie wejść do dziewczyn i zobaczyć co przygotowały. Wystarczy kliknąć o tu poniżej w linki:

Inga – Like a porcelain doll

Justyna – Cosmetics my Addiction

Paulina – Chmielova

Michalina –Brylantina

black nails czarne paznokcie srebrno czarne hybrydy

 

A teraz jestem ciekawa jak Wam się podoba moje zdobienie? Lubicie taki błysk ? A może to zupełnie nie Wasza bajka?

Podziel się wpisem