Matowe pomadki Nabla Kernel oraz Closer

Dzień dobry! Dzisiaj bierzemy, a tak właściwie ja biorę dla Was pod lupę kosmetyki Nabla! Chciałabym zaspokoić swoją potrzebę pokazania jak świetne są matowe pomadki Nabli, bo zdecydowanie na to zasługują. Już dawno żaden produkt kolorowy mnie tak nie zachwycił. Ale dobra, przechodzę już do konkretów.

pomadka nabla

Matowe pomadki Nabla Kernel oraz Closer

Pomadki Nabla Dreamy Matte Liquid Lipstick chodziły za mną od dawien dawna. W szczególności instagramowe zdjęcia co chwile krzyczały do Paty „bierz je”.  A jak znacie mnie trochę lepiej to wiecie, że pomadki to taki mój konik i to właśnie ich zdecydowanie mam najwięcej. W przeciwieństwie do tego co sądzi mój Mąż. W każdym razie jakoś w listopadzie zaczęłam „delikatnie” pokazywać te pomadki mojemu Mężowi, no bo przecież na pewno szukał czegoś na Mikołaja! I jak widać zrozumiał aluzje!

Opakowanie

Opakowania są bardzo proste a zarazem eleganckie. Dodatki w kolorze rose gold totalnie mnie kupują, a już wersja świąteczna z tym gwiazdkami totalnie podbiła moje serce. Coś pięknego. Zdecydowanie cieszą oko. A do tego są po prostu porządne. Plus za wygodny aplikator. Bardzo dobrze mi się nim pracuje.

pomadka nabla dreamy kolory

pomadka nabla kolory

Zapach

Długo zastanawiałam się co przypomina mi ten zapach. A musicie wiedzieć, że mój zmysł olfaktoryczny jest słabo rozwinięty. W każdym razie myślę, a wręcz jestem prawie pewna, ze pomadki MAC pachną bardzo podobnie.

Formuła

Jak wiadomo są to pomadki matowe. Ale mat matowi nie równy. To nie jest taki tępy, suchy mat. Jak np. matowe pomadki Sephory, które bardzo mocno zastygają i przez to długo się utrzymują. Mat w pomadkach Nabla jest porównywalny do pomadek Golden Rose. Po nałożeniu trzeba dać pomadce chwilkę, żeby zastygła. Za to pigmentacja to coś pięknego. Krycie jest idealne. Nawet dość ciemny odcień Kernel nakłada się bez problemowo i prześwitów nie widać.

Posiadam matową pomadkę z Inglota w podobnym kolorze co Nabla Kernel i ta z Inglota tworzy tyle prześwitów, że nawet nie chce mi się jej nakładać. A Nabla kryje bez problemu przy jednej, dwóch warstwach.

pomadka nabla swatch

pomadka nabla closer kernel kolory
Trwałość

Uważam, że naprawdę nie można w tej kwestii narzekać, bo u mnie te pomadki spokojnie trzymają się kilka godzin. Może ciut słabiej niż wspomniane pomadki z Sephory, ale i tak bardzo długo. Generalnie widzicie zapewne, że jestem nimi dość mocno zachwycona, ale naprawdę pięknie prezentują się na ustach i do tego nie zjadają po godzinie. Nie będę Wam opowiadać bajek, że trzymają się pół dnia, bo u mnie każda pomadka w końcu od środka się zjada, ale myślę, że te kilka godzin to już dobry wynik.

Kolory

Posiadam 2 kolory. Nabla Kernel z stałej oferty oraz odcień Closer, który wcześniej dostępny był tylko w formie tradycyjnej pomadki, ale z racji, że świetnie się sprzedawała zrobili jej płynną wersje. Odcień Closer dostępny jest w zestawie Dreamy Lip Kit z konturówką i pochodzi z świątecznej kolekcji Dreamy Matt Liquid Lipstick, ale będąc szczera nawet tej konturówki nie używałam, bo nie czuje takiej potrzeby.

Klikajcie w link jeśli jesteście ciekawe wpisu o paletce Nabla Dreamy

pomadka nabla closer dreamy swatch kolor

pomadka nabla kernel swatch kolor

Czy wysuszają usta? Jak dla mnie każda matowa pomadka trochę je wysusza i te z Nabli oczywiście również wymagają zadbanych ust, ale nałożone na usta są lekkie i wcale ich nie czuć. To jest miłość. Ponadto są dużo tańsze niż chociażby zachwalana pomadka z Hudy, które mnie osobiście na łopatki nie powaliła. Mogę też spokojnie napisać, że moim zdaniem są nawet lepsze od tych z GR.

Jestem bardzo ciekawa co sądzicie o tych produktach? Czy Was troszkę skusiłam ? A może już używałyście tych produktów ?

Podziel się wpisem