Jak stosować maseczki do twarzy żeby lepiej działały ?

Dzień dobry! Dziś wpis z serii tych jak bardziej korzystać z naszej pielęgnacji. Maseczkujecie się regularnie, ale jednak efekt jest słaby? Może wybrana przez Was maseczka nie jest dobrze dobrana do Waszego typu skóry, a może pomijacie jakiś ważny krok ? O tych krokach, które sprawią, że nasze maseczki będą lepiej działać możecie poczytać w tym wpisie.

maseczki do twarzy jak stosować

Maseczki do twarzy – co zrobić żeby czerpać z nich większe korzyści?

Wydawać by się mogło, że nakładanie maseczki na twarz to najprostsza czynność świata. Owszem. Jest jedno małe ale… Jest kilka prostych kroków, których możecie przestrzegać, żeby Wasza skóra wyciągnęła z tej maski jak najwięcej i była jeszcze bardziej nawilżona, rozświetlona lub oczyszczona. Sama bardzo długi czas tego nie robiłam, ale kiedy zaczęłam się wgłębiać w temat pielęgnacji postanowiłam to zmienić. Może tutaj też są jeszcze duszyczki, które też o tym zapominają bądź nawet nie wiedzą?

Oczyszczenie twarzy

Wiem, to może wydać się śmieszne, bo niby każda z nas już wie, że skóra przed nałożeniem maski musi być wolna od wszelkiego make upu, ale z ręką na sercu ile z Was nakłada czasami maseczke bez oczyszczenia skóry np. tuż po wstaniu kiedy teoretycznie skóra jest czysta ? Ja bardzo często myłam twarz tylko wodą i od razu nakładałam maseczkę. To był błąd, gdyż dla dobrego wchłaniania maski skóra musi być oczyszczona z wszelkich olejków i zaniczyszczeń, a tych na twarzy zbiera się dużo. Również pozostałości po wieczornej pielęgnacji należy zmyć. Dobrze jest również wykonać peeling dzięki któremu pozbędziemy się martwego naskórka.

Otwórz pory

Kolejnym krokiem, który sporo zmienił w przypadku mojej skóry jest nałożenie na twarz szmatki muślinowej, ręcznika czy też innego materiału namoczonego w ciepłej wodziej. W ten sposób otwierają się nasze pory i maseczka może się lepiej i łatwiej dostać do naszej skóry. Przy okazji tak też działają wszelkie „parówki” które kiedyś były takie popularne. Od jakiegoś czasu stosuje metodę z namoczoną szmatką muślinową, którą zostawiam na chwilkę na twarzy. Mam wrażenie, że to najbardziej wpłynęło na jakość wchłaniania się maski, a z kim nie rozmawia to każdy twierdzi, że musi nie chce tego robić a szkoda.

Skóra naczynkowa teoretycznie nie lubi zmian zimno/ciepło, ale nie zauważyłam żadnej szkody gdy w ten sposób otwieram pory.

maseczki do twarzy jak stsować pomarańcza

Skóra skórze nierówna

Ostatnio dostałam ciekawy komentarz na temat tego czy skóra na całej twarzy musi być taka sama oczywiście, że nie. Dużo osób w szczególności w strefie T ma inny typ skóry niż np. na policzkach, dlatego też można spróbować mieszania maseczek do twarzy. Możecie na wybrane partię twarzy nałożyć maseczkę nawilżającą a na inną partię maseczkę rozjaśniająca lub inną. Można? Można. Osobiście w ten sposób nie kombinuje, bo moja skóra po prostu jest wrażliwa, sucha i naczynkowa więc ma wszędzie podobne potrzeby, ale podejrzewam, że osoby z cerą mieszaną będą bardzo zadowolone z takiego mieszania.

Maseczka do twarzy co dalej ?

Kiedy już sciągniesz swoją ulubioną maseczkę do twarzy czy też zmyjesz ją wodą, ważne jest by potem nałożyć dalszą pielęgnację. W szczególności kiedy używamy takich zasychająchych maseczek, które mogą ściągnąć i wysuszyć naszą skórę, a co za tym idzie skóra wyprodukuje więcej sebum. Dlatego też nakładamy serum, a następnie krem. Sama często popełniałam ten błąd, gdyż myślałam, że nawilżająca maseczka sama w sobie wystarczy, ale tutaj jednak ala azjatyckie nakładanie „warstw” sprawdza się o wiele lepiej.

maseczki do twarzy

Wpisy które mogą Cię zaciekawić:

Dajcie znać czy pamiętacie o otwarciu porów przed nałożeniem maseczki, bo to w sumie ciekawa sprawa ile mamy tu leniuszków? Jestem też ciekawa czy macie jakieś inne porady.

Podziel się wpisem