Keratynowe prostowanie włosów – pierwsze wrażenie po 3 tygodniach od zabiegu

Dzień dobry! Jeśli śledzicie mnie na instagramie to już pewnie słyszałyście, że ponad 3 tygodnie temu w końcu zdecydowałam się na keratynowe prostowanie włosów. Nad wykonaniem tego zabiegu zastanawiałam się kilka lat. Dlaczego tak długo? Z obawy przed negatywnymi skutkami o których wiele osób mówi. Czy żałuje ?

keratynowe prostowanie włosów opinia

Keratynowe prostowanie włosów- pierwsze wrażenie

Z racji, że jestem tak naprawdę świeżo po zabiegu, będzie to moja relacja z samego zabiegu i moja opinia po pierwszych kilku myciach. Po kilku miesiącach chciałabym zrobić kolejny podsumowujący wpis, jeśli oczywiście będziecie tym zainteresowane.

Moje włosy przed prostowaniem

Zacznę od tego, że moje włosy z natury są wysokoporowate. Objawia się to m.in wiecznym puszeniem. Są też suche i zniszczone. Na pewno nie pomaga im fakt 10letniego rozjaśniania włosów, ale nie potrafię i nie chcę z tego rezygnować. Lubię się w jasnych włosach tak po prostu. Mój naturalny odcień to typowy słowiański blond. Od lat również prostuje włosy i jest to kolejna czynność z której nie potrafię zrezygnować. Tak na dobrą sprawę moje włosy nie mają ze mną łatwego żywota. Coś w stylu rzeźi. Dlatego też żyjąc w przekonaniu, że keratynowe prostowanie włosów jeszcze bardziej je zniszczy przez lata się wachałam. Nie chciałam im dokładać jeszcze tego.

Jeśli jesteście ciekawe jak wyglądały moje włosy przed prostowanie to zajrzyjcie do wpisu o tym jak łatwo skręcić włosy.

Czy Keratynowe prostowanie niszczy włosy ?

Od wielu osób zarówno w internecie jak i w bezpośrednich rozmowach słyszałam, że włosy po wypłukaniu się keratyny są w o wiele gorszym stanie. Oczywiście tego jeszcze stwierdzić nie mogę. Jednak przeczytałam liczne wpisy na blogach włosomaniaczek w których podkreślałay, że to mit. Moja fryzjerka również mnie zapewniła, że to kompletna bzdura.

Ponoć tak przywyczajamy się do gładkich, pięknych włosów, że szybko zapominamy jak było wcześniej. Dlatego też może się wydawać, że włosy są w gorszym stanie. Po kilku miesiącach na pewno dam Wam znać jak ja to widzę, pamiętając o tym, że moje włosy przed zabiegiem były stogiem siana.

Oprócz tego dziewczyny często podkreślają, że w trakcie posiadania keratyny na włosach jak i po wypłukaniu musimy zadbać o odpowiednią pielęgnacje.

Zabieg

Wiem, że sporo osób kupuje gotowe zestawy do keratynowego prostowania włosów w domu. Ja taka odważna nie jestem. Na swój zabieg wybrałam się do zaufanej fryzjerki, która odpowiedziała na milion moich pytań i zapewniła, że nie mam czego się obawiać. Chociaż wiadomym jest, że nadal nie byłam pewna, bo przecież co innego miała mi powiedzieć? Zabiegł przebiegł standardowo i trwał około 2,5 godziny. Sporo osób narzeka w szczególności na chemiczny zapach podczas zabiegu, który może drażnić i powodować łzawienie oczu. Owszem nie było to najprzyjemniejsze doznanie, ale bez problemu to wytrzymałam i nie widzę w tym niczego strasznego. Bez obaw.

Z tego co dowiedziałam się od fryzjerki, jeśli efekt mi się spodoba to kolejny zabieg keratynowego prostowania mogę wykonać jeszcze zanim keratyna w pełni wypłucze się z włosów. Wtedy zabieg trwa krócej, bo włosy „nie wypiją” aż tyle keratyny.Jestem bardzo ciekawa kiedy zauważe pierwsze niesforne włoski. Jak zapewniła mnie fryzjerka będą to babyhair. Gdyż keratyny nie można nakładać tuż u nasady włosów, dodatkowo włos rośnie więc te małe ancymony dają się najszybciej we znaki.

Najważniejsze dla mnie były jednak wytyczne do których miałam się stosować po wykonaniu zabiegu, bo chciałam być pewna, że niczego źle nie zrobię.

Przed pierwszym myciem:
  • bardzo ważne jest żeby w miarę możliwości nie zaginać włosów. Nie wiążemy ich, nie zakładamy za ucho tylko staram się trzymam je prosto aż do umycia.
  • w żadnym wypadku również nie moczymy włosów przed pierwszym myciem. Zero deszczu, wilgoci, po prostu zero kontaktu włosów z wodą.
  • jeśli jednak przed pierwszym umyciem zauważycie jakieś „odgniecenia” na włosach to możecie je przeprostować
  • w zależności od tego jaki preparat użyto na Waszych włosach, musicie czekać z pierwszym myciem określony czas. Ja musiałam czekać 48h i to było najgorsze, bo cały czas bałam się, że włosy mi się jakoś odkształcą. Dużo osób narzeka również na to, że włosy są przeciążone, tłuste i nie mogą doczekać się mycia. To prawda, ale dla dobra sprawy można się poświęcić.
  • do mycia należy używać produktów delikatnych bez SLSów i soli. Wiem, że niektórzy mimo tego zalecenia używają kosmetyków, które te składniki zawierają i nic złego się nie dzieje. Chodzi po prostu o to, że keratyna szybciej się wypłukuje i efekt prostych włosów będzie z Wami krócej.
  • po umyciu suszymy włosy suszarką tak aby strumień powietrza skierowany był ” z włosem” czyli w dół.

Wpisy, które mogą Was zaciekawić:

Farba Loreal Colorista Washout

Maski do włosów Anwen

 

keratynowe prostowanie włosów efekt

Jak widać końcówki włosów są do podcięcia. Fryzjerka wspominała mi o tym, że często tak jest, bo keratyna może nie złapać samych końcowek. Jak narazie jestem absolutnie zachwycona z efektu i zastanawiam się dlaczego tak długo zwlekałam. Włosy są ujarzmione, proste i jakby nie moje. Muszę je co prawda częśniej myć. Tak jak kiedyś musiałam je myć raz w tygodniu teraz muszę to robić 2 razy, ale jest to niska cena za taki efekt, a dodatkowo nie muszę się męczyć z prostowaniem i układaniem, które przy pierwszej wilgoci gdzieś znikały.

[edit] podusmowanie zabiegu keratynowego po kilku miesiącach

Dajcie znać czy próbowałyście kiedyś zabiegu keratynowego prostowania włosów i jakie są wrażenia. A jeśli nie, to czy się na to skusicie?

Podziel się wpisem