Naturalne wybielanie zębów węglem

Dzień dobry! Która z nas nie marzy o tym by mięć piękny uśmiech? Każda. Jednak nie każda z nas jest gotowa, żeby poddać się zabiegowi wybielania zębów u dentysty i szuka sposobów na naturalne wybielanie zębów w domu. Dlatego też chciałabym się z Wami dzisiaj podzielić moim sposem na naturalne wybielanie zębów, które nie jest tak mocne jak wersja chemiczna, ale efekt zdecydowanie widać.

naturalne wybielanie zebow węglem aktywnym w domu

Jak naturalnie wybielić zęby w domu?

Sposób ten stosuje już od dłuższego czasu gdyż chciałam go wpełni przetestować zanim Wam o nim napiszę. Zęby wybielam węglem aktywnym. Tak, tym czarnym czymś, które popularnie stosuje się w przypadku problemów gastrycznych, dlatego też duża część z Was ma produkty potrzebne do wybielenia zębów w domu wcale nie zdając sobie z tego sprawy.

Chciałabym odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i potem powiem Wam jak przygotować taki naturalny „wybielacz”.

Czy wybielanie węglem usunie kamień nazębny?

Węgiel aktywny jest bardzo delikatny i to jest jego ogromna zaleta, gdyż wszystkie wrażliwe osoby nie powinny mieć problemu po jego użyciu, ale niestety jest na tyle delikatny, że kamienia nie usunie. Usunie delikatne przebarwienia po kawie i herbacie, ale nie zmieni naturalnego koloru Waszych zębów oraz nie pozbędzie się kamienia, który usunie jedynie dentysta.

Czy osoby z wrażliwym uzębieniem mogą używać pasty z węglem?

Tak, tak i tak. Naturalnych metod wybielania jest naprawdę sporo, ale niestety wiele z nich podrażnia. Dlatego też ja jestem przeciwniczką używania sody oczyszczonej, soli czy tez cytryny, bo moje zęby zwyczajnie po tym chorują i są nadwrażliwe. Dodatkowo łatwo sobie zniszczyć szkliwo samemu przygotowaną pastą z chociażby sodą oczyszczoną, a tego oczywiście nie chcemy.

naturalne wybielanie zębów w domu

Czy węgiel usunie przebarwienia po kawie i herbacie?

Tak jak wspomniałam wyżej, właśnie dzięki niemu będziemy mieli „czystsze” i bielsze zęby gdyż węgiel świetnie usuwa związki garbinowe, które tworzą na naszych zębach żółty osad. Osad ten pojawia się po piciu kawy i herbaty, a jak mniemam sporo część z Was ma z tym właśnie problem .

Jaki jest współczynik ścieralności węgła?

Nie jestem dentystą, ale z tego co udało mi się wyczytać w wielu źródłach współczynik ścieralności węgla jest naprawdę niski więc nie powinnyście się obawiać uszkodzeń no chyba, że będziecie nim nie wiadomo jak mocno tarły. Ja osobiście nie tre mojej pasty węglowej praktycznie wcale tylko pozwalam jej aktywnie działać. Nakładam pastę na zęby, czekam i tyle. Nie zdzieram żadnej warstwy z zębów, nie rysuje szkliwa, a moje zęby nie narzekają.

Gotowe paski wybielające są dużo bardziej szkodliwe mim to często używane, więc musicie same zdecydować co wolicie, a jesli nadal się boicie najlepiej podpytać dentysty.

Skład pasty:

-2 tabletki węgla aktywnego, najlepiej wersję pokruszoną

-łyżeczka oleju kokosowego

Jeśli natura jest Ci bliska to te wpisy moga Cię zainteresować:

naturalne wybielanie zębów pasta z węglem aktywnym

Przygotowanie jest śmieszne proste, gdyż wystarczy całość dokładnie wymieszać i nałożyć na zęby. Możecie to zrobić palcem, ale też szczoteczką i delikatnie wmasować. Pastę trzymam na zębach około 3-4 minut a następnie dokładnie wypłukuję tę czerń z mojej jamy ustnej.

Nie przerażcie się, że całość jest czarna bo Wasze zęby będą białe. Ja efekt zauważyłam po pierwsyzm użyciu i stosuje tą metodę co jakiś czas gdy zauważe, że herbata znowu zrobiła swoje.

Dajcie znać czy wybielacie swoje zęby? Jesli to robicie to ciekawi mnie jakimi sposobami ?

Podziel się wpisem