Kosmetyki The Ordinary? Jak używać, jak łączyć? Instrukcja dla niewtajemniczonych

Kosmetyki the Ordinary od jakiegoś czasu szturmem zdobywają serca kobiet. Dlaczego? Firma ma bardzo ciekawą filozofię, ciekawe składy i przyjemne ceny. Z drugiej strony nowe kosmetyki koncernu Deciem z którego pochodzi The Ordinary wychodzą jak grzyby po deszczu i ciężko się nie pogubić. Tym bardziej kiedy czyta się nazwy produktów typu Matrixyl i zdecydowanie nie wie się o co chodzi i jak się za to zabrać. Dlatego też mam zamiar tym wpisem nieco rozjaśnić sprawę używania kosmetyków The Ordinary.

kosmetyki the ordinary porady

Dlaczego kosmetyki The Ordinary są tak znane?

The Ordinary jest jedną z 10 marek, które należą do koncernu DECIEM- the abnormal beauty company, który powstał w 2013 roku.

Powodów jest kilka a ja postaram się je Wam przybliżyć.

  • Składy

Składy kosmetyków The Ordinary są proste, wegańskie. Nie posiadają w sobie ani alkoholi ani olejów mineralnych, oczywiście również parabenów. Olejki tłoczone są na zimno i nie zawierają w sobie żadnych dodatków. Jakby to ująć  The Ordinary stawia na proste, czyste składy.

  • Ceny

Tak to jest prawdziwa gratka, być może dlatego ludzie zapisują się w kolejki po produkty The Ordinary, bo nie ma tam chyba żadnego produktu, który byłby droższy niż 100zł. Większość cen waha się między 20 a 80zł.

  • Stężenia

Kolejna świetna filozofia firmy. The Ordinary zwraca uwagę na to żeby stężenie substancji było oczywiście bezpieczne w użytkowaniu, ale możliwie jak najwyższe, żebyśmy mogły czerpać jak najwięcej z składników zawartych w ich kosmetykach.

Kosmetyki The Ordinary oczywiście nie są testowane na zwierzętach, a ponadto nie są nawet sprzedawane do Chin, gdzie kosmetyki zazwyczaj jeszcze raz przechodzą przez testy na zwierzętach. Ciekawy jest również marketing, gdyż nie stawiają oni na typową reklamę. Na ich stronie internetowej można przeczytać nie tylko wszystkie informacje o formułach, ale również koszty badań czy cen opakowań. Stawiają na szczerość, co marketingowo sprawdza się świetnie, która inna firma pokazuje ile na co wydaje i ile im zostaje ?

Dla kogo?

Wydaje mi się, że dużo osób obawia się kosmetyków The Ordinary gdyż tak właściwie ich kupno związane jest z zabawą składnikami i formułami, a nie każdy się na tym zna czy też chce się w to zagłębiać. Zapewniam Was jednak, że mają wszystko naprawdę świetnie opisane i jak się chce to nawet laik da sobie radę. Mam nadzieję, że tym wpisem uda mi się Was zaciekawić i pomogę Wam nieco w tym wyborze.

kosmetyki the ordinary blog

Gdzie kupić?

Z dostępnością produktów The Ordinary niestety nie jest lekko, dlatego dosłownie trzeba na nie polować. Możecie je dostać na stronie The Ordinary na Cosibella.pl oraz na Asosie i Lookfantastic.

Jakich produktów nie można łączyć?

Według zaleceń producenta nie można łączyć ze sobą 2 produktów:

-Niacinamide 10% + Zinc 1%
-Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%

Możecie używać ich osobno czyli jeden rano a drugi wieczorem, ale nie razem.

Kosmetyki The Ordinary- jak używać?

Jak podkreśla producent dość istotną sprawą jest kolejność oraz ilość nakładanych produktów. Czyli powinno to wyglądać tak:

preparaty wodne—-> preparaty olejowe (maksymalnie 3 preparaty w jednym schemacie czyli np. rano)

Przykładowa kolejność produktów nakładanych wieczorem:

1.Buffet, Peptydowe serum do twarzy—->  2.Granactive Retinoid 2% Emulsion – Serum z 2% Retinoidem——>  3. 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil ( na koniec olej)

Na stronie Deciem macie bardzo przejrzysty spis wszystkich produktów, gdzie możecie dokładnie sprawdzić czy jest on np. na bazie wody czy też oleju jeśli nie jesteście tego pewne. Dodatkowo rozpisane jest ph czy też inne ciekawostki jak chociażby fakt czy Wasz kosmetyk zawiera alkohol, silikony a nawet orzechy. Alergicy powinni być zadowoleni.

Informacje o przykładowym produkcie:

Produkt Baza Jak używać?   Kiedy?
Matrixyl 10% + HA Woda
przed olejem/kremem
zarówno na noc jak i na dzień
Przykładowe pielęgnacja na wieczór dla skóry mieszanej z kosmetykami The Ordinary:

tonik z kwasem:
The Ordinary – Lactic Acid 10% + HA 2%)

Serum:
The Ordinary – Hyaluronic Acid 2% + B5
oraz
The Ordinary – Advanced Retinoid 2%
lub
The Ordinary – Niacinamide 10% + Zinc 1%

krem pod oczy:
The Ordinary – Caffeine Solution 5% + EGCG

Krem na noc/ olej:
The Ordinary – Natural Moisturizing Factors + HA

oraz
The Ordinary – 100% Organic Cold-Pressed Moroccan Argan Oil)

Jeśli chcecie poczytać o tym jak naturalnie pielęgnować skóre naczynkową.

kosmetyki the ordinary spis jak uzywac

Niebawem chciałabym przygotować wpis o tym jak używam kosmetyków The Ordinary przy mojej cerze naczynkowej. Jeśli byłybyście zainteresowane chętnie przygotuje dla Was również przykładowe rozpiski dla konkretnych typów cer. Dajcie znać czy macie na to ochotę i czy znacie kosmetyki The Ordinary?

Podziel się wpisem