Kobieta oczami dziecka | Życiowy bezradnik

„Być kobietą, być kobietą… marze ciągle będąc dzieckiem”, no właśnie która nas w dzieciństwie o tym nie marzyła? W moim przypadku tekst Alicji Majewskiej idealnie wpisuje się w moje wyobrażenia z dzieciństwa. Popijająca wino elegancka kobieta, posiadająca 0,5 kg biżuterii oraz porażającą ilość szpilek to moje pierwsze skojarzenia, ale zdecydowanie nie jedyne. Zapraszam na mój kobiecy bezradnik z dawką humoru.

kobieta oczami dziecka

Kobieta oczami dziecka

Myślę, że każda z nas wie jaka jest idealna, że zawsze ma rację, że wszystko zrobi najlepiej, ale jak to wygląda w praktyce? To możecie zobaczyć u mnie. Możecie podpatrzyć ideał kobiety w codziennych sytuacjach. Tylko proszę bez zazdrości…

Zacznijmy od prawdziwych oczywistości. Rzecz jasna zawsze fascynowało mnie prasowanie, bo będąc dzieckiem nie wolno mi było być nawet w pobliżu żelazka. Co widziałam? Wiecie, elegancką kobiete w szpilkach, która posługuje się żelazkiem niczym „amazonka” łukiem. W moich dziecięcych wyobrażeniach wydawało mi się to najlepszym zajęciem coś w stylu bawienia się lalkami Barbie. Czas i wiek oczywiście tego nie zmieniły. Prasowanie jest super.

oczami dzieckakobieta prasuje oczami dziecka

Wiadomo nie od dziś, że skoro prasowanie nie stanowi większego problemu to i w pracy każda kobieta się odnajdzie. Jak wygląda kobieta pracująca? Czerwona szminka, styl, klasa i elegancja i do tego winko na rozluźnienie. Czy przepraszam bardzo ktoś w dzieciństwie wspominał o szefie, który truje dupę a już w ogóle czy istnieje coś takiego jak prawo pracy, w którym ktoś wymyślił sobie zakaz picia w trakcie pracy?

kobieta pracująca oczami dziecka

Skoro jest czas na prace w „pracy” i pracę w domu to czemu by nie miało być czasu na mini odpoczynek? Dalej z winem, bo to tak elegancko wygląda i wcale nie zahacza o alkoholizm w oczach młodej Paty. Nogi w szpilkach też nie bolą. Dla rozluźnienia nie oglądam też jakichś trudnych spraw w telewizji tylko biorę się za literaturę poważną. Może przyszedł czas na Tołstoja?!

kobieta odpoczywa oczami dziecka

Która z nas nie widziała klipu „Diamonds are a girl’s best friends”? No jasne, że każda. Nigdy też nie przyszłoby mi do głowy, że zakupy mogłyby się ograniczać do kupowania papieru toaletowego, papryki albo cytryny. Sorry, ale sama Marilyn też by na to nie wpadła. Wiadomo co każda kobieta kupuje na co dzień. Buty, biżuterię, kosmetyki i ciuchy. Nie wspominając o licznych prezentach od adoratorów.

zakupy oczami dziecka

Jakby nie było każda kobieta to mistrzyni.Jak wygląda moja rzeczywistość? Pozwalam Wam na gdybanie, które sytuacje są prawdziwsze.

Mam nadzieję, że post z przymrużeniem oka a tak właściwie dziecięcym przymrużeniem oka przypadnie Wam do gustu, żeby nie było Wam mało to wpadnijcie koniecznie do dziewczyn, które pokazały ten temat z swojego punktu widzenia:

Ala ma kota,  http://kotmaale.pl
aGwer blog, https://agwerblog.pl/
Agata ma nosa,  https://www.agatamanosa.pl/
SIMPLISTIC https://simplistic.pl/
Hellojza About Beauty,  https://www.hellojzaboutbeauty.pl/
Basia Blog, https://www.basia-blog.pl/
Beautically, https://www.beautically.pl/
MrsGasky https://www.instagram.com/mrsgasky/

Wszystkiego najlepszego kobiety! Pamiętajcie, że najważniejszy jest uśmiech, mam nadzieje, że podczas czytania naszych wpisów ten pojawił sie na Waszej twarzy!

kobieta oczami dziecka

Podziel się wpisem