Jakich kosmetyków używałam po prostowaniu keratynowym?

Kilka miesięcy temu na blogu pojawiło się kilka wpisów włosowych, które jak zauważyłam bardzo chętnie czytacie. Nie przeobraziłam się w włosomaniaczkę, ale temat keratynowego prostowania mocno Was zainteresował, dlatego dzisiaj chciałam Wam pokazać jakich kosmetyków używam do pielęgnacji włosów po prostowaniu keratynowym.

keratynowe prostowanie kosmetyki

Kosmetyki do pielęgnacji włosów po prostowaniu keratynowym?

Kosmetyki jakie pokazywałam Wam w moim pierwszym wpisie dotyczącym prostowania keratynowego są jak najbardziej aktualne i nadal ich używam. Tak właściwie zdążyłam je wykończyć i zakupić nowe opakowania. Nadal gorąco je Wam polecam świeżo po zabiegu prostowania keratynowego, kiedy to powinnyśmy unikać SLSów i soli w składzie. Nie są to jednak jedyne produkty, które pielęgnowały moją czuprynę. Od kilku miesięcy testuje produkty, które dostałam w ramach współpracy z sklepem fryzomania. Z całego asortymentu sklepu wybrałam sobie polecane, aczkolwiek mało znane trio firmy Novex.

keratynowe prostowanie kosmetyki do włosów

Jakich kosmetyków używać kiedy keratyna już się wypłukuje?

Niestety zabieg keratynowego prostowania włosów posiada również swoje wady m.in. fakt, że keratyna po czasie się wypłukuje, a efekty są coraz słabsze. Tak jak wspominałam, ja w tym właśnie okresie zdecydowałam się na trio kosmetyków firmy Novex z serii Brazilian Keratin do włosów suchych i zniszczonych.

Zupełnie szczere muszę stwierdzić, że opakowania tych kosmetyków są moim zdaniem brzydkie, absolutnie mi się nie podobają, ale w poszukiwaniu czegoś fajnego stwierdziłam, że dam im szanse, bo jednak opakowanie nie jest najważniejsze, a ceny są ok.

Posiadam Spray Leave in, maskę jak i szampon. Żaden z tych kosmetyków nie zawiera soli, a jedynie szampon ma w składzie SLSy, więc jego nie używałam bezpośrednio po zabiegu, całą resztę owszem.

Działanie

Przejdę jednak do najważniejszego, bo mam wrażenie, że całe trio użyte razem daje włosom ogromnego kopa tj. byście były świeżo po zabiegu keratynowym. Kiedy użyłam ich po raz pierwszy, świeżo po myciu stwierdziłam, że chyba przesadziłam używając wszystkich razem. Za dużo dobrego, ale kiedy już wysuszyłam włosy, były bardzo „keratynowe”. Bardzo gładkie i „dociążone” w pozytym sensie. Efekt był super, więc w szczególności wtedy kiedy keratyna już się wypłukuje, taki dodatkowy zastrzyk „brazylijskiej keratyny” dobrze mi robił. Kiedy byłam świeżo po zabiegu używałam tylko maski i sprayu i w takiej formulacji również bardzo dobrze mi się te produkty sprawdziły.

keratynowe prostowanie kosmetyki

przydatny wpis –  Keratynowe prostowanie włosów – pierwsze wrażenie po 3 tygodniach od zabiegu

Z całej trójki zdecydowanie najbardziej polecam Wam maskę, bo pięknie dociąża i nawilża włosy, chociaż szampon również bardzo mi się spodobał. Zastanawiam się tylko czy dla osób z problemem szybko przetłuszczających się włosów, ten duet mógłby nie być za mocny. Używałabym je wtedy oddzielnie w innych kombinacjach. Spray to taki dodatkowy produkt, którego używam przed suszeniem. Jest ok, ale zdecydowanie z całej trójki wypadł najsłabiej, bo nie widzę po nim aż takiego efektu. Zapomniałam jeszcze dodać, że zarówno szampon jak i maska są bardzo wydajne, bo nie trzeba ich używać dużo.

Dajcie znać czy używałyście któregoś z tych kosmetyków? W Polsce jest to chyba jeszcze mało znana firma, ale może się myle ?

Podziel się wpisem