Retinol to niezwykle korzystny związek, dzięki któremu możliwe jest odzyskanie doskonałej kondycji i naturalnego blasku skóry. Cera staje się wypoczęta i zadbana oraz wygląda zdecydowanie młodziej. Na rynku dostępnych jest sporo produktów, które w swoim składzie zawierają tę cenną substancję oraz wiele innych korzystnie działających składników. Sprawdź, jakie kremy z retinolem wybrać, w jaki sposób je stosować i co można zyskać dzięki inwestycji w tę cenną substancję.

Czym jest retinol i jak działa?

Retinol jest naturalną formą witaminy A, która wykazuje działanie antystarzeniowe, wpływa na wyraźną redukcję zmarszczek, niweluje przebarwienia i doskonale rozświetla cerę. Substancja ta bardzo łatwo przenika w głąb naskórka, dlatego tak popularne i skuteczne są kremy z retinolem na noc lub produkty o zintensyfikowanym działaniu, jak np. krem pod oczy z retinolem.

Po kontakcie ze skórą retinol ulega przemianom metabolicznym i przekształcony zostaje w retinal, a następnie kwas retinalowy, który stanowi najintensywniej działającą formę witaminy A. Po wchłonięciu się retinol stymuluje fibroblasty do wytwarzania kluczowego dla procesów jędrności i odmładzania kolagenu i elastyny.

Kremy z retinolem – kiedy rozpocząć ich stosowanie?

Produkty zawierające retinol nie mają konkretnych wskazań co do wieku czy typu cery. Wyznacznikiem może tu być fakt, że wytwarzanie włókien elastyny i kolagenu zaczyna się zmniejszać około 25. roku życia. Jeżeli dodatkowo pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, kremy z retinolem mogą być strzałem w dziesiątkę.

Na rynku dostępne są różne produkty kosmetyczne zawierające retinol. Dla przeprowadzenia kompleksowej terapii warto postawić nie tylko na kosmetyk stosowany na co dzień – doskonale sprawdzą się i uzupełnią pielęgnację kremy z retinolem na noc. Jeśli zmarszczki pojawiają się szczególnie wokół oczu i wyraźnie dostrzegalne są nieestetyczne cienie pod oczami, idealny będzie krem pod oczy z retinolem.

Przeczytaj też:  Jak zwiększyć libido u kobiety? Sprawdzone sposoby!

Jak dobrać odpowiednie produkty kosmetyczne zawierające retinol?

Kurację zawierającą retinol należy zacząć delikatnie, od mniejszego stężenia substancji, by przyzwyczaić cerę do tego związku. W przeciwnym wypadku może ona ulec podrażnieniom, zwłaszcza jeśli mamy mieszany typ skóry. Najlepsze kremy z retinolem powinny mieć stężenie w granicach 0,2-0,5%. Tego typu produkty dostępne są w ofercie Avon.

Warto wiedzieć, że wyższe stężenie retinolu w produktach do pielęgnacji twarzy wcale nie oznacza lepszego działania czy rezultatów widocznych wcześniej. Na początkowym etapie kuracji dobrze jest używać kremów z retinolem co 2-3 dzień i stopniowo zwiększać częstotliwość ich stosowania. Przyzwyczajenie cery do tego związku jest kluczowe dla właściwej pielęgnacji i osiągnięcia zamierzonych efektów.

Idealnym czasem na rozpoczęcie stosowania kosmetyków zawierających retinol jest jesień. Substancja ta nie powinna być łączona z intensywną ekspozycją na słońce, dlatego warto też używać na co dzień produktów z filtrem ochronnym, który zabezpieczy cerę i wesprze dogłębne działanie witaminy A.

Najlepsze kremy z retinolem – co można zyskać?

Retinol wykazuje działanie antyoksydacyjne i stymulacyjne. Dlatego stosowanie dobrej jakości kremów z retinolem doskonale wpływa na rewitalizację cery, poprawę jej jędrności oraz sprężystości. Efektem stosowania tego typu produktów jest również znaczne złagodzenie zmian trądzikowych, odblokowanie gruczołów łojowych, rozjaśnienie różnego pochodzenia przebarwień oraz wyrównanie kolorytu skóry.

Kremy z retinolem należy stosować regularnie i przez dłuższy czas. Tylko systematyczne używanie tego typu produktów pozwala uzyskać promienny, zdrowy i młody wygląd, pozbyć się nieestetycznych przebarwień oraz utrzymać doskonałą kondycję skóry na długo.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.