Urządzenie gabinetu kosmetycznego w nowym domu to doskonały pomysł na zdobycie klientów, gdyż nowoczesne budownictwo kojarzy się z czystością, świeżością i nowoczesnością. Urządzenie gabinetu kosmetycznego to nie tylko jego wyposażenie i wystrój wnętrza, to również wybór odpowiedniego lokum oraz trzymanie się wytycznych Sanepidu. Podpowiadamy jak urządzić gabinet kosmetyczny w nowym domu.

Gabinet kosmetyczny, potrzebny sprzęt i urządzenie wnętrza

Do urządzenia gabinetu kosmetycznego najlepiej zatrudnić projektanta wnętrz specjalizującego się w tego typu aranżacjach. Wystrój wnętrza powinien być świeży i jasny, kojarzący się z czystością i przynoszący spokój.

Kupno potrzebnego sprzętu do salonu kosmetycznego to bardzo duży wydatek, pamiętajmy, że sprzęt musi spełniać wszystkie wymagania i posiadać certyfikaty CE.

Do salonu kosmetycznego warto kupić sprzęty do:

  • Zabiegów na twarz i ciało np. laser IPL, do peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji diamentowej, mezoterapii mikroigłowej, termo liftingu.
  • Przeprowadzenia różnych zabiegów, czyli kombajn kosmetyczny.
  • Oglądania skóry w powiększeniu np. lampa lupa
  • Zabiegów na ciało takich jak modelowanie sylwetki, liposukcji kawitacyjnej, kapsułę SPA.
  • Zabiegów mało inwazyjnych np. bańki chińskie
  • Usług manicure i pedicure

Gabinet kosmetyczny, jakie normy musi spełnić

Gabinet kosmetyczny przed otwarciem spełnić musi normy i przejść kontrolę Sanepidu, które przyszły właściciel salonu może znaleźć na stronie gov.pl llub na stronie Sanepidu.

Wymaganiom tym podlegają osoby przeprowadzające zabiegi i sprzęt, a także konieczna jest odpowiednia sterylizacja  sprzętu. Wytyczne są bardzo szczegółowe i bez spełnień sanitarnych gabinet kosmetyczny nie będzie mógł być otwarty.

Gabinet kosmetyczny a badanie termowizyjne

Gabinet kosmetyczny wymaga przede wszystkim czystości i sterylności. Pomieszczenie, w którym będzie się znajdował, musi być wyremontowane, regularnie sprzątane i zadbane. Najgorszym co mogłoby się przytrafić gabinetowi kosmetycznemu, nie tylko dlatego, to grzyb na ścianach lub pojawiające się zawilgocenia. Pojawiają się one w  wyniku przedostawania się wilgoci do środka, np. poprzez mostki powietrzne i nieszczelności w oknach. Nie dość, że powodują w dłuższym  czasie pleśń, która jest szkodliwa dla zdrowia i wydziela nieprzyjemny zapach nie do pomylenia z niczym innym, to jeszcze gabinet kosmetyczny będzie tracił na rachunkach za ogrzewanie. Nieszczelności bowiem powodują, że powietrze ciepłe ucieka z pomieszczenia, a klienci będą skarżyli się, że zimno ciągnie od okien.

Przeczytaj też:  Szablony do malowania paznokci – które wybrać?

Badanie termowizyjne, które przeprowadza inżynier firmy Pewny Lokal, sprawdzi wszystkie nieszczelności, mostki powietrzne i pozwoli wykryć zawilgocenia i grzyby. Sprawdź koszt badania termowizyjnego dla domów i salonów kosmetycznych.

Sprawdź więcej: https://pewnylokal.pl/porady/ile-kosztuje-badanie-termowizyjne

Gabinet kosmetyczny w nowym domu, dlaczego

Gabinety kosmetyczne najlepiej prezentują się w nowoczesnym budownictwie lub w starych, wyremontowanych kamienicach w centrum. Nowoczesne budynki kojarzą się z czystością i schludnością, a także pewną renomą, dlatego ludzie chętniej zajrzą do gabinetu kosmetycznego w nowym budynku niż w starym bloku z wielkiej płyty.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości pod gabinet kosmetyczny

Przy zakupie mieszkania lub domu pod gabinet kosmetyczny warto zwrócić uwagę na możliwość dojazdu komunikacją miejską, jak i możliwości parkingowe dla klientów. Dodatkowo najważniejszym aspektem będzie metraż i rozkład pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Ważne, żeby mieć możliwość wydzielenia pomieszczeń na gabinety, które łączyć będzie przestrzenny korytarz. Mieszkanie lub dom muszą być ustawne, nie mieć dodatkowej pustej przestrzeni, której nie da się zapełnić.

Przy zakupie domu lub mieszkania od dewelopera, w którym zrobić chcemy gabinet kosmetyczny, warto skorzystać z pomocy fachowców przy odbiorze nieruchomość. Odbiór jest najważniejszym i ostatnim etapem kupna-sprzedaży nieruchomości i to w jego momencie do protokołu wpisać możemy występujące usterki i niezgodności, które deweloper będzie zobowiązany naprawić. Inaczej będziemy musieli zrobić to na swój koszt. Kiedy po zakupie mieszkania chcemy szybko brać się za urządzanie gabinetu kosmetycznego, a okaże się, że jest kilka ważnych rzeczy do remontu, otwarcie gabinetu będzie opóźnione. Często usterki te kosztować mogą kilkanaście tysięcy złotych. Inżynierowie Pewnego Lokalu mają doświadczenie w ich wynajdowaniu, a koszt odbioru mieszkania lub domu od dewelopera jest dużo niższy niż potencjalne usterki, które w tego typu budownictwie zdarzają się niezwykle często. Sprawdź koszty odbioru mieszkania od dewelopera, żeby Twój salon kosmetyczny mógł być otwarty na czas.

Przeczytaj też:  Zwolnienie lekarskie na powikłania przy zabiegach estetycznych - komu i kiedy przysługuje?
Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.