Utrzymywanie higieny jamy ustnej na co dzień jest kwestią najważniejszą w dbaniu o promienny i zdrowy uśmiech. W tym celu wykorzystuje się szereg zabiegów stomatologicznych, które zabezpieczają uzębienie przed szkodliwymi skutkami m.in. nagromadzania się kamienia nazębnego. Skutkami zaniechania wizyty u dentysty w momencie, gdy kamienia przybywa może być parodontoza, halitoza, zapalenie dziąseł, próchnica, nadwrażliwość oraz zapalenie przyzębia. Dlatego właśnie dobrym krokiem będzie już dziś wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy Stomatolog w Warszawie, by zadbać o przyszłość swoich zębów!

Czym jest zabieg piaskowania zębów?

W przypadku nagromadzenia się kamienia nazębnego dentysta może zalecić wykonanie zabiegu, jakim jest piaskowanie zębów. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu piaskarki, czyli specjalnego, dedykowanego urządzenia, które przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia jest w stanie rozpylić wodę wraz z piaskiem dentystycznym w obrębie jamy ustnej. Substancja ta dociera do najtrudniej dostępnej przestrzeni między zębowej, usuwając tym samym wszelki osad nagromadzony na zębach. Zabieg piaskowania zębów może zostać połączony z lakierowaniem fluorkowym, pomagając wzmocnić szkliwo zębów. Woda z piaskiem dentystycznym służy również skuteczną pomocą w niwelowaniu przebarwień, stąd polecane jest wykonywanie zabiegu przed wybielaniem zębów. Warto dodać, iż ogromnym atutem zabiegu piaskowania zębów jest jego absolutna bezbolesność i możliwość natychmiastowego powrotu do codziennych aktywności. Jedynym możliwym skutkiem ubocznym zabiegu jest podrażnienie dziąseł, które mija jednak już po około 30 minutach od jego zakończenia.

Dla kogo jest zabieg piaskowania zębów?

Wykonywanie zabiegu piaskowania zębów jest zalecana wszystkim pacjentom dentystycznych, którym zależy na poprawie stanu swego uzębienia, nawet jeśli na co dzień nie doznaje się objawów bólowych. Wizyta w gabinecie stomatologicznym fachowo zweryfikuje, czy istnieje konieczność wykonania zabiegu w ramach wspierania uzębienia u pacjentów z tendencją do nagromadzania się osadu na zębach lub w ramach profilaktyki. Ta grupa pacjentów na zabieg zgłaszać się powinna raz na pół roku, częściej jednak czas na jego wykonanie powinny znaleźć osoby, które są palaczami, miłośnikami kawy i herbaty lub doznały stłuczenia zębów – wtedy oddziaływanie to powinno odbywać się raz na trzy miesiące.

Przeczytaj też:  Zdrowe przekąski do szkoły, czyli co spakować dziecku do lunchboxa?

Jak każdy zabieg również piaskowanie zębów ma kilka przeciwwskazań, należą do nich: stany zapalne dziąseł i jamy ustnej, występujące owrzodzenia, uszkodzenia w obrębie błony śluzowej lub problemy z funkcjonowaniem układu oddechowego w tym płuc. Jeśli występuje u pacjenta którekolwiek z powyższych przeciwwskazań – wykonanie zabiegu należy przedyskutować z lekarzem po dokładnym poinformowaniu go o swoim stanie zdrowia.

Profilaktyka dbania o uzębienie każdej osoby może zacząć się od wpisania w wyszukiwarkę internetową hasła Stomatolog w Warszawieznalezienia dobrego, profesjonalnego lekarza stomatologa, który dysponując zarówno wiedzą praktyczną jak i teoretyczną oceni kondycję naszych zębów i przeprowadzi zabiegi je wspomagające. Jest to bardzo dobra inwestycja nie tylko w piękny uśmiech, ale i w podwyższenie kondycji zdrowotnej całego organizmu, gdyż nieleczone zęby mogą powodować nieprzyjemne objawy, promieniujące na okolice twarzy, szczękę, zatoki lub powodować uporczywe bóle migrenowe.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.