Panowie zwykle z popędem seksualnym nie mają większych problemów. Niemniej jednak w przypadku kobiet jest to o wiele bardziej skomplikowane. Panie często cierpią na znaczne obniżenie libido, przez co ich życie seksualne powoli traci na jakości. Wobec tego jak zwiększyć libido u kobiety?

Dlaczego panie cierpią na obniżone libido?

Popęd seksualny u kobiet jest o wiele bardziej złożonym aspektem, niż w przypadku mężczyzn. Jak wiadomo panie o wiele więcej czasu potrzebują na to, by osiągnąć stopień pełnego podniecenia, a także by nabrać ochotę na stosunek seksualny. Nie da się ukryć, że w przypadku panów największym i jednocześnie najsilniejszym bodźcem są bodźce wzrokowe. Panowie widzą piękne i seksowne ciało swojej partnerki i w tej samej chwili czują ogromną chęć i potrzebę do tego, by się do niej zbliżyć. W przypadku pań za libido i jego poziom odpowiada przede wszystkim psychika. Panie nie odczuwają popędu seksualnego w dokładnie te sam sposób jak panowie. Co więcej, wiele czynników może wpływać na to, że ochota na seks praktycznie zanika. Zmniejszone libido może wynikać z sytuacji kiedy partnerka nie czuje się bezpiecznie w towarzystwie swojego partnera lub nie jest pewna siebie. Co więcej na zanik libido wpływa również stres, zmęczenie, a także ewentualne problemy w związku. Dodatkowo warto wspomnieć także o tym, że jeśli panie stosują antykoncepcję hormonalną, również może mieć to wpływ na ich popęd seksualny. Jak więc widać mechanizmy, które wpływają na kobietę i jej libido są niezwykle zaawansowane i złożone.

Jak zwiększyć libido u kobiet?

Jak można przeczytać na portalu https://sekspedia.pl/ libido u kobiet można zwiększyć, a panowie nigdy nie powinni przestać próbować. Warto mieć na uwadze fakt, że niski poziom libido jest również ogromnym zmartwień pań, które dostrzegają, że nie mają już takiej ochoty na seks jak wcześniej, bądź że zbliżenie nie daje im już tak ogromnej satysfakcji jak jeszcze kila lat temu. Wobec tego jakie działania można podjąć by zwiększyć libido u kobiet? Otóż:

  • zredukowanie poziomu stresu- kobiety zawsze dzielą swój czas jedynie pomiędzy pracę, a także pomiędzy obowiązki domowe. Nie mają czasu dla siebie, a nieustanna presja czasu powoduje u nich ogromny stres i napięcie, co może przyczynić się do znacznego spadku libido. Chcąc temu zaradzić, panowie powinni wykorzystać wszystkie możliwe sposoby, by kobieta mogła poczuć się zrelaksowana i odprężona. Wówczas ochota na seks z pewnością jej powróci.
  • odpowiednie potrawy- czy wiedzieliście, że są potrawy uznawane za specjalne afrodyzjaki? To właśnie one mogą skutecznie wpłynąć na kobiece libido i wynieść je na wyżyny. Panowie mogą przygotować więc dobrą kolację z owocami morza w roli głównej, a także z czerwonym winem. Ostrygi i małże, to naturalne afrodyzjaki, po którym oboje partnerów odczuje wyraźną chęć na miłosne igraszki.
  • rozwiązanie problemów w związku- często zdarza się, że partnerzy milczą w momencie, kiedy w związku pojawiają się pierwsze problemy. Bez wątpienia panowie zniosą to o wiele lepiej, jednak panie przez cały czas będą same ze swoimi myślami. Problemy w związku znacznie wpływają na obniżenie kobiecego popędu seksualnego i z pewnością przyczynią się do sytuacji, w której kobiece libido po prostu spadnie do zera. Jeśli więc i w waszym związku pojawiły się problemy, o których żadne z was nie chce głośno rozmawiać, warto zebrać się na odwagę i wyjaśnić wszystkie kwestie. Nie tylko zwiększy to kobiece libido ale jednocześnie oczyści atmosferę w związku.
  • odbudowanie kobiecej pewności siebie- panie często nie mają czasu na to, by zadbać o siebie w takim stopniu, jakby tego chciały. Oczywiście zauważają nawet najmniejsze zmarszczki i znacznie to strąca ich pewność siebie. Nie da się ukryć, że panie które nie są pewne siebie i swojej kobiecości, mają znacznie bardziej obniżone libido. Boją się oceny i wytknięcia wad przez partnera. Wobec tego dobrym sposobem na podniesienie libido u kobiet jest odbudowanie ich poczucia wartości i przywrócenie wiary w siebie.
Przeczytaj też:  Prowadzenie samochodu a makijaż – co grozi za robienie makijażu podczas jazdy?
Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.