Wiele kobiet lubi wygląd długich płytek, wymyślne rozwiązania i żelowe powierzchnie, ale który rodzaj leczenia paznokci jest dla nich najlepszy? Hybrydy i żele oferują kombinację cech, które sprawiają, że są one najlepszą opcją pielęgnacji paznokci. Należy jednak pamiętać o kilku typowych błędach, których należy unikać podczas stosowania produktów do pielęgnacji paznokci. W końcu nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

Większość produktów żelowych jest gęsta i lepka. Dostępne są jednak nowe, cienkie formuły, które nakłada się jak lakier do paznokci. Żele te świetnie nadają się do wzmacniania nakładek na naturalne paznokcie. Nakładka na paznokcie w butelce wymaga nałożenia dwóch warstw. Produkty te są również bardziej wyrozumiałe niż pudry akrylowe. Są one również dostarczane wraz ze wszystkimi narzędziami potrzebnymi do przedłużania paznokci. Jeśli jednak masz problemy z nip i tuck, powinnaś unikać używania tego produktu.

Polygel jest łatwiejszy w użyciu niż żel budujący. Jego konsystencja sprawia, że jest łatwiejszy w obsłudze, ale jest trudniejszy do manipulowania. Polygel wymaga użycia Slip Solution, rozpuszczalnika podobnego do oleju roślinnego zawartego w Rice Crispy Treats. Większość zestawów zawiera Slip Solution, ale dobrym zamiennikiem jest alkohol o stężeniu 70 procent. Wybierając żel hybrydowy do paznokci, należy wybrać produkt, który oferuje najlepsze połączenie wytrzymałości, elastyczności i łatwości aplikacji.

Produkt wysokiej jakości nie powinien być tani! Kupno taniego produktu może spowodować uszkodzenie paznokci i uniemożliwić ich naturalny wzrost i wygładzenie. Ponadto tanie produkty żelowe do paznokci mogą nie wystarczyć na długo. Zawsze należy zrobić rozeznanie i wybrać produkt bez toksycznych składników. Aby uzyskać maksymalne korzyści zaleca się stosowanie produktu pełnowymiarowego. Oprócz powyższych korzyści, zestawy żelu poli-żelowego są zazwyczaj dostarczane z rozwiązaniem do usuwania. Po zakończeniu pracy z żelem może być konieczne wypolerowanie paznokci, aby usunąć nadmiar produktu.

Przeczytaj też:  Neonail Aquarelle – artystyczny mani krok po kroku

Manicure hybrydowy z żelem wymaga użycia lampy do paznokci. Przy użyciu lampy UV lakier do paznokci zostaje utwardzony. Może on utrzymywać się do trzech dni, a jego wykończenie jest bardzo błyszczące. Nie wymaga on również czasu schnięcia. Do wykonania manicure żelowego utwardzanego promieniami UV należy użyć lampy UV. Lampy te są tanie i można je złożyć w celu przechowywania. Istnieje wiele zalet i wad hybrydowych paznokci żelowych, ale rezultaty są tego warte.

W zależności od potrzeb można zdecydować się na zestaw, który zawiera wszystkie potrzebne narzędzia. Obejmuje on sześć różnych kolorowych żeli, lampę UV, dżetony, brokat i podwójne formy. Powinnaś również rozważyć zakup najwyższej jakości lakieru żelowego. Oprócz tego, że należy używać żelu hybrydowego, należy również upewnić się, że nie ma on silnego zapachu. Przy prawidłowym stosowaniu paznokcie żelowe mogą przetrwać nawet miesiąc.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.