Skóra jest największym i najlepiej widocznym organem. Warto o nią dbać każdego dnia, lecz dzięki regularnym zabiegom jej stan może się znacząco poprawić. Sprawdź, jakie kuracje najlepiej wybrać, mając cerę trądzikową. 

Najczęstsze przyczyny pojawiania się trądziku 

Trądzik jest chorobą skóry, która może dotknąć w każdym wieku. Najczęstszą przyczyną jest zaburzona gospodarka hormonalna, łojotok i problemy z rogowaceniem naskórka. 

Chcąc zadbać o cerę problematyczną, warto dbać o nią zarówno w domu, jak i z pomocą specjalistów. Przy nieodpowiedniej pielęgnacji, mogą pojawić się trudne do usunięcia blizny po trądziku

Czy peeling kawitacyjny jest bezpieczny przy cerze trądzikowej?

Bardzo popularnym zabiegiem oczyszczającym i poprawiającym wygląd skóry jest kawitacja. To znacznie bezpieczniejsza alternatywna do peelingów gruboziarnistych czy oczyszczania manualnego. 

Ze względu na wyjątkowo delikatny sposób działania, nie wywołuje skutków ubocznych, takich jak zaczerwienienia czy podrażnienia. 

Urządzenie do przeprowadzania peelingu kawitacyjnego wytwarza fale dźwiękowe. Pod ich wpływem usuwane są martwe komórki oraz nadmiar sebum. 

Jest to nie tylko doskonały zabieg, ale także świetny wstęp do dalszej pielęgnacji. Tak oczyszczona skóra znacznie lepiej przyjmuje kosmetyki nawilżające czy przeciwzmarszczkowe. 

Jakie efekty przynosi zabieg mikrodermabrazji?

Różnorodne wypryski na twarzy mogą powodować dyskomfort, ból oraz negatywnie wpływać na samoocenę. Doskonałym sposobem wspierania leczenia oraz codziennej pielęgnacji są profesjonalne zabiegi. 

Mikrodermabrazja jest mechanicznym złuszczaniem skóry. Jest to proces przeprowadzany z wykorzystaniem głowicy diamentowej. Dzięki temu cera może być złuszczana warstwa po warstwie. Ogromna precyzja pozwala na dokładne oczyszczenie oraz usunięcie zrogowaciałego naskórka. 

Przeczytaj też:  Trening w domu – recenzja sprzętów do ćwiczeń

W trakcie zabiegu likwidowane są także zastoje łojotokowe, zaskórniki oraz rozszerzone pory czy przebarwienia. Bardzo istotną kwestią jest jednak odpowiednie i indywidualnie dopasowanie stopnia ingerencji w skórę. Osoba przeprowadzająca zabieg powinna skontrolować kondycję cery i na tej podstawie podjąć decyzję. 

Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu mikrodermabrazji skóra jest gotowa do przyjęcia kolejnych etapów pielęgnacji. 

Mikrodermabrazja jest także świetnym sposobem na spłycenie oraz usunięcie blizn potrądzikowych.  

Kuracje z wykorzystaniem kwasów 

Kluczowym elementem pielęgnacji skóry trądzikowej jest oczyszczanie połączone ze złuszczaniem. Doskonałym sposobem na przeprowadzanie do dogłębnie oraz profesjonalnie jest skorzystanie z zabiegu kwasowego. 

W jego trakcie specjalista stosuje wysokiej jakości środki o silniejszym działaniu niż te wykorzystywane w domu. Można tego typu kurację uzupełnić o peelingi enzymatyczne wykonywane w zaciszu własnej łazienki. 

Działanie kwasów polega przede wszystkim na złuszczeniu zrogowaciałego naskórka. W efekcie skóra jest gładka, oczyszczona, a mieszki włosowe odblokowane z nadmiaru sebum. 

Ze względu na silne działanie, efekty można zobaczyć już po pierwszym zabiegu. Najlepszym momentem na przeprowadzenie takiej kilkuetapowej kuracji jest jesień. W tym czasie warto stosować dodatkową ochronę przeciwsłoneczną, ponieważ skóra może być podatna na podrażnienia. 

Zasady pielęgnacji skóry trądzikowej na co dzień 

Skóra trądzikowa na co dzień wymaga starannej i wieloetapowej pielęgnacji. Pomiędzy zabiegami warto pamiętać o delikatnym oczyszczaniu, łagodnym złuszczaniu oraz nawilżeniu. 

Nieodpowiednie mycie skóry trądzikowe, stosowanie agresywnych żeli lub mydeł, a także unikanie kosmetyków nawilżających, może prowadzić do zaburzenia warstwy lipidowej. W efekcie skóra będzie reagowała jeszcze intensywniejszą nadprodukcją sebum. 

Dbanie o skórę z niedoskonałościami powinno wiązać się także z zachowaniem zdrowego trybu życia i zbilansowanej diety. Zalecane jest unikanie żywności wysokoprzetworzonej oraz słodyczy i alkoholu. 

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.