Dzisiaj przychodzę do Was z kilkoma poradami dotyczącymi szablonów do malowania paznokci. Dowiecie się, czym kierować się przy ich wyborze oraz poznacie kilka prostych wskazówek, które pomogą w wykonaniu wzorków na paznokciach hybrydowych.

Szablony do malowania paznokci – wzorki

Jeśli jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu, wpływa to pozytywnie także na naszą psychikę. Dobrostan psychiczny to coś, na co dziś szczególnie powinniśmy zwracać uwagę – podkreśla Paulina Lewandowska z serwisu psychorady. Naturalnie dotyczyć to może także paznokci. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów zdobień do paznokci. Najpopularniejszą metodą są samoprzylepne szablony do wzorków na paznokcie. Produkty tego typu są łatwe w użyciu, wystarczy odkleić naklejkę z plastikowego bloczku i delikatnie przyłożyć do płytki paznokcia. W tym celu można użyć także pęsety. Teraz wystarczy tylko wybrać ulubiony kolor lakieru do paznokci i pomalować po wzorniku. Należy pozostawić folię na około 30 sekund i delikatnie odkleić. Taki szablon odpowiedni jest zarówno dla zwykłych paznokci, ale także dla lakierów hybrydowych. Teraz wykonaj manicure jak zawsze, zabezpiecz go topem, utwardź całość w lampie UV lub LED i gotowe. Jeśli masz ochotę możesz ozdobić wszystkie paznokcie lub dla bardziej delikatnego efektu wybrać do zdobienia 2-3. Decyzja należy do ciebie.

Kolejna interesująca propozycja, to wybór naklejek na paznokcie, które imitują wzór. W tym wypadku nie potrzebujesz już dodatkowego lakieru do zdobienia – zastępujesz go naklejką. Tutaj stopień trudności zależy już od umiejętności. W prostszej wersji naklejasz wybrany wzór np. kwiat, na środek paznokcia. Wersja trudniejsza, dla zaawansowanych pozwala na tworzenie wzoru na całej płytce z mniejszych elementów. Tutaj wymagana jest zręczność, można sobie pomóc wykałaczką.

Przeczytaj też:  Jak przygotować cerę do powrotu retinolu – od czego zacząć?

Szablony do wzorków na paznokcie – kilka pomocnych tipów

Po pierwsze dobrze przygotuj obszar roboczy. Przetrzyj biurko czy blat w celu pozbycia się drobnych pyłków i okruszków, które mogą przywrzeć do szablonu. Po drugie zadbaj o bazę. Dobrze przygotowana płytka to gwarancja sukcesu. Nie zapominaj też o skórkach. Punkt trzeci to przygotowanie sobie małych pomocy, czyli nożyczek, aby dostosować szablon z wzornika do paznokcia. Przyda się także igła, pęseta czy wykałaczka, które w razie potrzeby pomogą w odklejaniu oraz odpowiednim ulokowaniu naklejki. Jeśli chcesz, aby twoje paznokcie zwracały uwagę, spróbuj zamiast lakieru na szablon do malowania paznokci wysypać brokat lub pyłek. W celu uzyskania efektu w stylu glamour możesz pokusić się o przyklejanie drobnych kryształków. Praca wymaga cierpliwości i dokładności, ale jest warta świeczki. Osobom początkującym proponuję zacząć od nieco większych kamieni. Na koniec, aby móc dłużej cieszyć się pięknymi paznokciami, zabezpiecz płytkę. W przypadku zwykłego lakieru może być to przezroczysty produkt, który wyrównuje powierzchnię. Natomiast w przypadku stosowania wzorników na paznokcie hybrydowe, możesz pokryć je cieniutką warstwą topu i utwardzić w lampie.

Zalety szablonów z wzorkami na paznokcie

Szablony do malowania paznokci zapewniają różnorodność wzorów i motywów. Będą także odpowiednie dla osób, które dopiero zaczynają swoją paznokciową przygodę. Dziewczyny zaawansowane mogą zdecydować się na bardziej skomplikowane printy. Dzięki tym metodom uzyskasz niepowtarzalny i trwały manicure 🙂

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.