Trening w domu stanowi świetną alternatywę do ćwiczeń na siłowni. To dobra opcja, jeśli krępuje cię towarzystwo innych osób albo wolisz darmowe rozwiązania. Warto jednak zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty, żeby twój trening był jeszcze bardziej efektywny.

Trening w domu może przynieść takie same rezultaty jak ten wykonywany na siłowni. Wszystko tak naprawdę zależy od twojego zaangażowania oraz regularności ćwiczeń. Jakie sprzęty warto nabyć, żeby służyły ci przez lata, a treningi nie były monotonne?

Hantle do ćwiczeń to niezbędny element domowej siłowni

Jeżeli chcesz mieć domową siłownię, pamiętaj, że hantle do ćwiczeń powinny stanowić podstawę jej wyposażenia. Zastanawiasz się, jakie dostępne w sklepach hantle są warte uwagi? Być może zainteresują cię te od firmy Domyos. Ich wyjątkowy, sześciokątny kształt został specjalnie zaprojektowany przez profesjonalistów związanych z treningiem crossowym. Te hantle świetnie nadają się zarówno do ćwiczeń siłowych, jak i funkcjonalnych. Zapewniają stabilność podczas robienia pompek. Odpowiedni kształt gwarantuje lepszy chwyt, a zewnętrzna warstwa stworzona z kauczuku ochroni podłogę przed uderzeniami. Te hantle o wadze od 2,5 do 22,5 kilogramów możesz znaleźć w sklepie Decathlon.

Trening w domu – zaopatrz się w sztangi

Sztangielka z wymiennym obciążeniem to sprzęt, który z pewnością przyda się nie tylko profesjonalistom, ale i początkującym. Firma HMS przygotowała sztangielkę z wysokiej jakości materiałów. W skład zestawu wchodzą również dwie kompozytowe sztangielki. Istnieje możliwość ich złączenia, dzięki czemu otrzymasz sztangę. Gwintowe zaciski są gwarancją bezpieczeństwa użytkowania – obciążenie nie przesuwa się podczas treningu. Całość składa się z:

  • dwóch gryfów,
  • czterech zacisków,
  • łączenia dwóch gryfów,
  • 16 talerzy obciążeniowych.
Przeczytaj też:  Jak zwiększyć libido u kobiety? Sprawdzone sposoby!

Trening siłowy w domu – wybieraj hantle z amortyzacją

Podczas ćwiczeń w domu może zdarzyć się tak, że hantle upadną na podłogę, uszkadzając ją. Jak temu zapobiec? Należy wybierać hantle, które zapewniają amortyzację uderzeń. Taka właśnie jest hantla BURDEN SET, przygotowana przez markę Spokey. Nie tylko ma ona osłonę wykonaną z tworzywa sztucznego, ale i antypoślizgowy uchwyt. W efekcie twój trening siłowy w domu stanie się bardziej komfortowy oraz bezpieczniejszy. Obciążenie jest stabilnie zamocowane, dzięki czemu nie porusza się podczas ćwiczeń ani nie zsuwa się. W skład zestawu wchodzi:

  • stalowy gryf,
  • 2 zaciski śrubowe,
  • cementowe obciążenia.

Zestaw hantli winylowych świetnie uzupełni trening

Hantle winylowe SHAPE IV to zestaw narzędzi, który jest odpowiedni do uzupełnienia treningu. Komplet akcesoriów zawiera dwa hantle o tej samej wadze (od 0,5 do 2 kilogramów). Mają one szeroki i wygodny uchwyt. Rękojeść została powleczona winylem, co sprawia, że charakteryzuje ją dobra przyczepność. Hantle te przeznaczone są do treningów, w których wzmacnia się mięśnie górnych partii ciała. Z powodzeniem wykorzystasz je w aerobiku, jodze, treningu fitness, a nawet w ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Trening w domu – efekty ćwiczeń z hantlami i sztangami

Czy warto ćwiczyć w domu? Oczywiście! Zwłaszcza jeśli zaopatrzysz się w sprzęty, które można znaleźć na każdej siłowni. To właśnie one zwiększą efektywność twoich treningów oraz sprawią, że będą one urozmaicone. Ćwicząc w ten sposób, możesz osiągnąć wspaniałe efekty, nie wychodząc z domu. Czy nie brzmi to zachęcająco? Pamiętaj, że hantle i sztangi powinny stanowić podstawę wyposażenia każdej domowej siłowni. Są one przydatne przy wykonywaniu różnego typu ćwiczeń, dlatego też warto je mieć.

Nie musisz wcale korzystać z siłowni, żeby zrzucić nadprogramowe kilogramy oraz nabrać formy. Wystarczy, że zaopatrzysz się w podstawowe sprzęty do ćwiczeń i z powodzeniem możesz trenować w domu. Efekty będą porównywalne do tych z siłowni, a może nawet i lepsze. Wszystko zależy od doboru treningów, ich regularności oraz odpowiedniego planu żywieniowego, którego dobrze jest przestrzegać.

Przeczytaj też:  Jakie preparaty pomogą nam wybielić zęby?
Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.