Clarins Lip Oil – poradnik przedzakupowy

Odsłona Instant Light Lip Comfort Oil, czyli jak skutecznie zadbać o swoje usta. Moc olei roślinnych zamknięta w małej butelce. Opis i ocena nawilżającego olejku do ust firmy Clarins.

My, kobiety lubimy dbać o swój wygląd. Pragniemy na jak najdłużej zachować świeży, młodzieńczy wygląd. Pielęgnujemy skórę wokół oczu, twarz, szyję. A co z ustami?

O pielęgnacji ust często zapominamy. Wydaje nam się, że wystarczy od czasu do czasu nałożony jakiś zwykły krem. I na tym kończymy. Jednak zaniedbane, nienawilżone usta, dają o sobie znać w postaci spierzchnięcia, a nawet ran. I wyglądają bardzo nieestetycznie. Można temu zapobiec, stosując odpowiednie kosmetyki. Jednym z nich może być Clarins olejek do ust.  

Opis Clarins Lip Comfort Oil

Skład Clarins Lip Oil

Francuska firma Clarins od lat specjalizuje się w produkcji kosmetyków do pielęgnacji skóry. Atutem jej produktów jest naturalny skład, oparty na ekstraktach roślinnych. Clarins nie zapomniała o pielęgnacji ust, wydając na rynek odżywczy olejek do ust pod nazwą Clarins Instant Light Lip Comfort Oil. Bazą dla wszystkich produktów marki Clarins jest orzech laskowy. W składzie olejku do ust Clarins mamy dodatkowo olej z jojoby i śliwki mirabelki.

Wygląd Clarins Lip Oil

Produkt występuje w 7 wariantach kolorystycznych. Umieszczony jest w szklanej kanciastej buteleczce o pojemności 7 ml. Szkło jest grube, przezroczyste. Dzięki temu doskonale widać barwę olejku. Zakrętka jest w kolorze złotym. Olejek aplikuje się gąbeczką, która pojawia się po odkręceniu buteleczki (jest przymocowana do zakrętki).

Przeczytaj też:  Podkład Becca Aqua Luminous Perfecting Foundation – moje wrażenia

Właściwości Clarins Lip Oil

Po zastosowaniu olejku producent obiecuje: 

 • dogłębne odżywienie ust.
 • aksamitne wygładzenie i nawilżenie.
 • wyjątkowy blask i delikatny odcień.
 • pełniejszy wygląd ust.
 • możliwość nanoszenia samodzielnie lub na dowolna szminkę.

Ocena Clarins Lip Comfort Oil

Pierwsze wrażenie Clarins Lip Oil

Aplikator jest mięciutki, dość szeroki, bardzo wygodny w użyciu – świetnie nanosi na usta olejek. Sam olejek jest dość gęsty. Wyczuwam jego subtelny zapach – w każdym rodzaju olejku – np. miód, słodką wanilię czy cukierki. Po jego nałożeniu czuć przez jakiś czas pewną lepkość, jednak to jest nieuniknione w kosmetykach tego typu. Poza tym jest to kwestia indywidualna i mnie to nie przeszkadzało.

Skuteczność Clarins Lip Oil

Olejek świetnie się wchłonął. Bardzo nawilżył moje usta. Pozostawił subtelny, długotrwający połysk. Wymagał ponownego nałożenia po ok. 20 – 30 min.

Stosowanie Clarins Lip Oil

Ciekawą sprawą jest sposób nakładania Clarins Lip Comfort Oil. Można to robić na 3 sposoby:

 1. tradycyjnie bezpośrednio na usta
 2. pod szminkę – skuteczniej nawilża
 3. na szminkę – dodaje blasku.

Zalety Clarins Lip Oil

 • doskonałe, długotrwałe nawilżenie
 • gęsta, niespływająca konsystencja
 • wygodny aplikator
 • wybór kolorów
 • delikatny zapach

Wady Clarins Lip Oil

 • cena (mógłby być nieco tańszy)

Podsumowanie

Clarins Lip Oil doskonale sprawdza się w nawilżeniu suchych, popękanych ust. Bardzo zniszczone, spierzchnięte usta – również nawilży, wręcz rozpulchni, ale nie wyleczy. Moim zdaniem olejek do ust Clarins warto samej wypróbować. Tym bardziej, że do dyspozycji jest moc kolorów.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *