Produkt hamujący wydzielanie potu to niekwestionowany numer jeden w kosmetyczce zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Dzięki niemu unikniesz niekomfortowych sytuacji związanych z przykrym zapachem, a Vichy antyperspirant z pewnością Ci w tym pomoże.

Vichy deo – charakterystyka

Jest to wyjątkowy produkt stworzony z myślą o wrażliwej skórze. Nie zawiera alkoholu etylowego, wówczas sprawdzi się nawet przy pielęgnacji najbardziej delikatnego ciała. Ponadto uczucie komfortu trwa aż do 48 godzin – na ten czas problem potliwości nie będzie zawracał Ci głowy.

Jako posiadacz skóry podatnej na podrażnienia zapewne wiesz, jak ważne jest, aby wybrany produkt był sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa. Vichy zielony jest przebadany dermatologiczne, dzięki czemu nie musisz się martwić o toksyczny wpływ kosmetyku na skórę.

Dezodorant czy antyperspirant?

W tym miejscu warto wspomnieć o zasadniczej różnicy między dezodorantem a antyperspirantem. Otóż ten pierwszy wprawdzie maskuje nieprzyjemny zapach, ale nie posiada substancji zatrzymujących aktywność gruczołów potowych. Wówczas nie jest polecany dla osób, które walczą z nadmierną potliwością.

Antyperspirant z kolei zawiera substancje aktywne, które zarazem hamują przykrą woń, jak i uspokajają intensywną pracę gruczołów, odpowiedzialnych za wydzielanie potu. Vichy antyperspirant w kulce jest jednym z tych produktów.

Dobry antyperspirant, czyli jaki?

Przede wszystkim, poza funkcjami, które są absolutną podstawą, a więc maskowanie zapachu potu oraz hamowanie jego wydzielania, odpowiedni produkt powinien kompleksowo chronić przed wstydliwymi sytuacjami.

Vichy deo redukuje możliwość wystąpienia żółtych plam na ubraniach czy ciele. Ponadto, co zasługuje na szczególne wyróżnienie, zawiera wodę termalną Vichy, dzięki której zminimalizujesz ewentualne zaczerwienienia i obrzęki. Posiada także właściwości nawilżające.

Przeczytaj też:  Właściwości olejku do demakijażu Resibo

Vichy dezodorant w kulce

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów przeznaczonych do walki z potliwością, a najbardziej popularne z nich, to te w sztyfcie, aerozolu oraz kulce. Każdy z nich ma swoje zalety, a to, który wybierzesz, zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji.

Vichy zielony w kulce zapewni maksymalny komfort, także dzięki swojej strukturze. Nie kruszy się i nie roluje, tak jak niekiedy ma to miejsce w przypadku innych rodzajów dezodorantów. Dodatkowo pozostawi skórę elastyczną i przyjemną w dotyku.

Czy antyperspirant Vichy mogą stosować mężczyźni?

Mogłoby się wydawać, że jest to produkt dedykowany kobietom, jednak nic bardziej mylnego! Co prawda produkty z dopiskiem „for men” z założenia kierowane są do płci męskiej, jednak nie oznacza to, że nie mogą oni stosować produktów bez tego symbolu.

Otóż produkty hamujące nadmierną potliwością przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet mają takie same właściwości. Zatem jeśli stwierdzisz, że to akurat Vichy Deo zielony jest Twoim ulubieńcem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go regularnie stosować.

Dojrzewanie z Vichy Deo

Okres nastoletni można uznać za szczególnie specyficzny ze względu na zmiany hormonalne, które widoczne są zarówno w fizyczności, jak i psychice młodej osoby. Dlatego też w tym czasie warto zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację pach i skuteczne zatrzymywanie potu.

Zazwyczaj nadmierna potliwość u nastolatków jest tymczasowa, jednak problem niekiedy pozostaje po zakończeniu okresu adolescencji. Vichy Deo pozostanie wówczas pod ręką i będzie Cię chronić także jako dorosłą osobę.

Podsumowanie

Stresująca sytuacja, nieco wyższa temperatura czy aktywność fizyczna, a kropelki potu pojawiają się na Twoim ciele w zatrważającym tempie? Nikt nie jest fanem nadmiernej potliwości i nieprzyjemnej woni, dlatego zadbaj o siebie ze skutecznym preparatem, jakim jest Vichy antyperspirant zielony.

Przeczytaj też:  Clarins Lip Oil – poradnik przedzakupowy

Zapomnij raz na zawsze o wstydzie i dyskomforcie spowodowanym niepewnością w kwestii swojego zapachu. Vichy deo niezawodnie zahamuje potliwość, a skórę pozostawi elastyczną i przyjemną w dotyku.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.