Nie każda kobieta posiada z natury wyraziste, dobrze zarysowane brwi – wiele pań czuje więc potrzebę podkreślenia łuku przy pomocy dedykowanego produktu. Kilkanaście lat temu najpopularniejszym sposobem przyciemnienia brwi była kredka, następnie przyszedł czas specjalistycznych kosmetyków i koloryzacji henną. Dziś rynek podbijają farbki do brwi – czy są one wygodniejszym zamiennikiem henny? Jakie atuty ma profesjonalna farbka do brwi i kiedy warto się na nią zdecydować?

Farbka do brwi – co to takiego?

Podobnie jak henna, farbka do brwi jest produktem służącym do koloryzacji włosków. Trwałość obu metod jest zbliżona, natomiast efekty nieco się różnią. W odróżnieniu od henny, farbki do brwi nie są produktem w 100% naturalnym. Są to profesjonalne kosmetyki zawierające pigment odpowiadający za nadawany włoskom kolor, a także wiele substancji pomocniczych. W składzie farbki do brwi znajdują się również składniki pochodzenia roślinnego o działaniu kondycjonującym i pielęgnacyjnym.

Konsystencja farbki do brwi ma zwykle postać kremu. Aby aktywować właściwości koloryzujące kosmetyku, należy połączyć go z oksydantem – podobnie, jak w przypadku tradycyjnych farb do włosów. Koloryzacja brwi przy pomocy farbki jest wygodna i – mimo że metoda ta bije rekordy popularności w profesjonalnych salonach urody – coraz częściej stosowana jest w warunkach domowych.

Jaki efekt dają farbki do brwi?

Efekty, jakie można uzyskać koloryzując brwi farbką, są delikatniejsze niż te znane wielbicielkom henny. Farbka do brwi daje subtelniejszy kolor, a rezultat początkowy nie jest tak przerysowany, jak w przypadku koloryzacji henną. To wielki plus dla wszystkich pań, które preferują naturalnie wyglądający, subtelny efekt na swoich brwiach, jaki podkreśla urodę, jednocześnie nie skupiając uwagi na określonej części twarzy.

Przeczytaj też:  Jaki krem pod oczy wybrać dla optymalnego rezultatu?

Najważniejsze zalety, jakie mają farbki do brwi, to:

  • prostota aplikacji – odpowiednia konsystencja sprawia, że farbka do brwi nie spływa po skórze
  • wydajność – jedno opakowanie wystarczy na wiele aplikacji
  • cena – metoda ta jest niezwykle ekonomiczna, odpowiednia nawet dla osób o niedużym budżecie
  • efekt – naturalny, stonowany kolor, jaki uzyskuje się przy pomocy farbki do brwi, wpisuje się doskonale w obecne trendy
  • kolorystyka – farbka do brwi występuje w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo wybrać opcję dla siebie

Aby uzyskać zadowalające efekty, konieczne jest wybranie produktu koloryzującego od sprawdzonej firmy. Godne uwagi są farbki do brwi Wonder Lashes, które cechuje jednolity i trwały kolor uzyskiwany na włoskach. Farbki do brwi tej marki można kupić tutaj: https://sklep.wonderlashes.pl/farbki-do-brwi.

Koloryzacja brwi farbkami to doskonała opcja dla wszystkich kobiet, które chcą skorygować odcień swoich brwi i jednocześnie zależy im na tym, by uzyskany efekt nie był karykaturalny lub przejaskrawiony. Farbki do brwi są tym samym dobrym wyborem dla początkujących osób, które do tej pory unikały trwałej koloryzacji włosków z obawy o niepożądany efekt końcowy. Z dobrej jakości farbką można zminimalizować ryzyko nieudanej koloryzacji, a łatwe nakładanie i proste, jasne zasady użytkowania sprawiają, że w naprawdę krótkim czasie można opanować stosowanie produktu do perfekcji.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.