Pakowanie się na wakacje z pewnością nie jest łatwe dla żadnej z kobiet. Zwykle pojawia się wiele dylematów odnośnie tego, co warto zabrać, a z czego być może o wiele lepiej będzie zrezygnować. Wiele problemów sprawiają paniom kosmetyki. Wobec jakie kosmetyki na wakacje to absolutny must have?

Kosmetyki w bagażu rejestrowanym czy podręcznym?

Każda z kobiet z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wakacje bez kosmetyków praktycznie nie mogą się odbyć. Wobec wiele pań zwykle z należytą starannością dobiera żele, podkłady i kremy, które mają udać się z nią na wymarzone wakacje (zabukowane np. na https://travelers.pl/). Zanim jednak pogrążymy się w myślach odnośnie tego ile trwa lot do Dubaju, czy na rajskie Wyspy Kanaryjskie, zastanówmy się w jaki sposób te kosmetyki zapakujemy. Otóż okazuje się, że mogą się one znaleźć zarówno w bagażu podręcznym jak i w bagażu rejestrowanym. Którą opcję jednak wybrać? Travelers podpowiada! Warto pamiętać, że:

  • bagaż rejestrowany daje nam o wiele większe możliwości w zakresie przewozu kosmetyków. Okazuje się, że ich ilość nie będzie ograniczona żadnym limitem.
  • bagaż podręczny niestety wprowadza w zakresie przewozu kosmetyków znaczne ograniczenia. Panie, które będą chciały zabrać w nim wszystkie kosmetyki na wakacje z pewnością temu zadaniu nie podołają. Okazuje się, że będą one mogły zabrać jedynie 500 mililitrów kosmetyków płynnych, a co więcej muszą się one znaleźć się w przezroczystych buteleczkach po 100 mililitrów każda. Dodatkowo każde inne kosmetyki muszą znaleźć się w przezroczystej kosmetyczce. Kosmetyczka tam musi zostać oczywiście wyjęta przy kontroli bagażowej.

Jakie kosmetyki pielęgnacyjne zabrać na wakacje?

Skoro panie zdecydowały się już na miejsce, do którego chcą one zapakować swoje kosmetyki, wówczas można zacząć ich odpowiednie kompletowanie. Jednak jakie kosmetyki na wakacje się przydadzą? Po pierwsze trzeba uwzględnić pogodę. Zwykle na wakacje wybieramy się w niezwykle słoneczne miejsca, gdzie temperatury sięgają grubo powyżej 25 stopni Celsjusza. Wobec tego naturalnym okazuje się fakt, że koniecznie panie w ramach kosmetyków pielęgnacyjnych powinny zabrać ze sobą kremy z filtrem. Najlepiej wybrać takie, z filtracją na poziomie co najmniej 50SPF. Jednak co jeszcze trzeba mieć ze sobą jako kosmetyki do pielęgnacji na wakacje? Otóż:

  • krem na oparzenia posłoneczne- nawet w momencie, kiedy panie zabrały ze sobą krem z filtrem, to może zdarzyć się tak, że po prostu zapomniały go one użyć. Wobec tego zgodnie ze starym powiedzeniem: przezorny zawsze ubezpieczony! Krem na poparzenia posłonecznie nie jest zbyt duży i nie zajmie dużo miejsca, a może uratować nasze wymarzone wakacje.
  • balsam mocno nawilżający- słońce czy woda skutecznie wysusza skórę, wobec tego każda z pań powinna pamiętać o tym, by zabrać ze sobą odpowiedni balsam do ciała.
  • szampon i odżywka do włosów- wspomniane zostało, że słońce i morska woda niekorzystnie wpływa na naszą skórę. Okazuje się, że nie oszczędza ona również włosów, o które na wakacjach trzeba w szczególności zadbać.
  • krem do twarzy i peeling do twarzy- to podstawa na wakacjach, która zapewni nam pięknie wyglądającą cerę. Co więcej wykonywanie regularnie peelingu twarzy na wakacjach skutecznie usunie martwy naskórek i nie dopuści do powstawania przebarwień.
  • pasta do zębów- to chyba oczywista kwestia, gdyż o uśmiech zawsze trzeba dbać.
Przeczytaj też:  Jakie powikłania są możliwe po zabiegu powiększania ust?

Jakie kosmetyki do makijażu zabrać na wakacje?

Choć w wakacje króluje z pewnością naturalność, to jednak wiele pań nie wyobraża sobie wyjścia bez makijażu nawet na plaże. Przecież trzeba się prezentować zawsze świetnie bez względu na okazję, prawda? Wobec tego oczywiście możemy zabrać ze sobą ulubione kosmetyki do make up’u, niemniej jednak warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Wszystkie kosmetyki na wakacje, muszą być wodoodporne. Dzięki temu nie spłyną one w wodzie, a także pozostaną niewzruszone w momencie, kiedy po czole będą kapały paniom kropelki potu. Po drugie, ciężkie podkłady i korektory, lepiej zastąpić lekkimi kremami BB lub CC. Skóra twarzy z pewnością paniom za to podziękuje.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.