Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób nie tylko chce zatrzymać upływający czas, ale także poprawić mankamenty urody, które są powodami wielu kompleksów. Dzięki temu jakoś wykonywanych zabiegów wzrasta, dostępne jest także coraz więcej możliwości. Jednak mimo wszystko koszt wykonania niektórych zabiegów jest bardzo wysoki. Warto zapoznać się z szacunkowym cennikiem. 

Depilacja laserowa

Warto zacząć od zabiegów bardzo popularnych, ale nie inwazyjnych takich jak np. depilacja laserowa. Jej koszt jest zależny od miejsc, które będą depilowane, a także od indywidualnego cennika danego gabinetu. Najtańsza depilacja to depilacja pach, jeden zabieg kosztuje od 250 do 350 zł. Najdroższa jest depilacja bikini – koszt 500 zł. W ekskluzywnych gabinetach z wyższej półki, cena może być jeszcze większa. 

Lifting

Dość popularnym zabiegiem jest także lifting twarzy, czyli jej uniesienie i poprawa owalu, dzięki czemu pacjent wygląda młodziej. Cena jednego takiego zabiegu to około 550 zł. 

Krioliporyza

Coraz bardziej popularna i ceniona staje się kriolipoliza. Jest to zabieg, który polega na działaniu zimnem na komórki tłuszczowe, aby w naturalny sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Koszt jednej sesji takiego zabiegu to około 600 zł. 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym 

Każda kobieta chce mieć piękne i kształtne usta. Aby to osiągnąć można się zdecydować na modelowanie profesjonalnym kwasem hialuronowym. Zabieg wstrzyknięcia kwasu trwa mniej więcej pół godziny, a efekt utrzymuje się od pół roku do roku. Ceny zabiegu wahają się zwykle od 600 zł do 1500 zł. 

Botoks

Kolejnym popularnym zabiegiem jest botos, czyli największy przeciwnik zmarszczek. Zabieg polega na spłycaniu zmarszczek przy pomocy specjalnej toksyny butulinowej. Daje on szybki i widoczny efekt. Koszt zabiegu jest zależy przede wszystkim od tego jak dużo substancji zostanie wstrzyknięte. Górna granica to zwykle około 1000 zł. 

Przeczytaj też:  Zwolnienie lekarskie na powikłania przy zabiegach estetycznych - komu i kiedy przysługuje?

Mikrodermobrazja

Mikrodermobrazja to zabieg, który odmładza skórę i sprawia, że staje się ona bardziej jędrna. Opiera się on na wykorzystaniu specjalnej głowicy, która pozwala na ścieraniu warstwa naskórka, aż do wywołania oczekiwanych efektów. Poprzez usuwanie naskórka, skóra staje się pobudzona do regeneracji. Koszt mikrodermobrazji sięga od 200 do 500 zł. 

Laseroterapia

Dzięki terapii laserowej można przeprowadzić różnego typu zabiegi odmładzające oraz usunąć różne defekty skórne np. zbyt duże owłosienie, rumienie, przebarwienia, czy blizny. Ceny jednego zabiegu mogą być bardzo różne, zależnie od tego czego dokładnie będzie od dotyczył. Mogą się wahać od 500 do 1500 zł. Zabiegi wykonane najlepszymi jakościowo laserami są najbardziej skuteczne, a przy tym najdroższe. 

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.