Marzenia o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu z pewnością nie opuszczają głowy żadnego z nas. Biel zębów jest w obecnej rzeczywistości niezwykle pożądana, a co więcej jest ona również traktowana jako swoisty wyznacznik dobrego zdrowia. Jednak co na wybielanie zębów zastosować, by uzyskać efekty?

Przygotowano przy współpracy z https://dentInfo.pl/

Pasty wybielające do zębów- czy działają?

Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybielanie zębów- oczywiście o ile nie udamy się z tym do gabinetu stomatologicznego- będzie niezwykle żmudnym i czasochłonnym procesem. Wynika to z faktu, że wielu z nas po prostu swoje zęby zaniedbało, a w efekcie przyczyniło się to do powstawania różnego rodzaju podrażnień i chorób. W tym momencie warto jedynie podkreślić, że jeśli marzymy o śnieżnobiałym uśmiechu, a mimo wszystko zauważyliśmy na zębach pierwsze oznaki próchnicy czy dziury, nie powinniśmy stosować żadnych środków wybielających do zębów, bez uprzedniej konsultacji ze stomatologiem, a także wyleczenia uzębienia. Różnorodnym zabiegom wybielającym można poddać jedynie w pełni zdrowe zęby, bez wyraźnych ubytków i uszkodzeń. Skoro więc mamy za sobą formalności odnośnie wybielania zębów, pojawia się pewnie pytanie co na wybielanie zębów można zastosować? Otóż wiele zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy i w jakim czasie chcemy go uzyskać. Jeśli nie mamy pośpiechu, a także chcemy delikatnie przywrócić zębom biały odcień, wówczas możemy skorzystać z pas wybielających. Jednak czy rzeczywiście one działają? Otóż wiele zależy od tego, czy wybierzemy pastę z półki w markecie, czy jednak renomowany środek do mycia i wybielania zębów, który dostępny jest tylko i wyłącznie w aptece. Środki drogeryjne czy te, ze sklepów zwykle epitet „wybielający” mają jedynie w nazwie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich skład. Nie znajdziemy tam substancji naturalnych, a jedynie środki chemiczne, które mogą, aczkolwiek nie muszą wybielić nam zęby. Pasty dostępne w aptece zwykle działają na wielu płaszczyznach. W ich składzie znajdziemy aktywny węgiel, a także wiele, naturalnych ekstraktów roślinnych. Czynny węgiel jest jedną z najlepiej znanych, całkowicie bezpiecznych dla szkliwa substancji wybielających, a wyciągi z roślin pomogą zadbać również o nasze dziąsła. Jednak jakich efektów można się spodziewać? Przy regularnym szczotkowaniu zębów co najmniej dwa razy dziennie, pierwsze, subtelne efekty wybielania zębów, powinny być widoczne po około 2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania pasty.

Przeczytaj też:  Wągry na twarzy - jak sobie radzić?

Żele wybielające zęby- czy warto?

Obecnie w wielu drogeriach, a także w aptekach możemy spotkać się z produktem w formie żelu wybielającego do zębów. Zwykle w opakowaniu znajduje się tubka z preparatem, a także uniwersalna nakładka z rowkami. W te rowki trzeba nanieść odpowiednią ilość żelu, a następnie założyć na górne i dolne zęby oraz wytrzymać w takiej nakładce co najmniej 15 minut. Takie zestawy do wybielania zębów nie są tanie, więc pojawia się pytanie, czy są one efektywne i czy rzeczywiście warto w nie zainwestować? Otóż z pewnością żele do wybielania zębów dadzą konkretny efekt jednak nie możemy spodziewać się zbytniej spektakularności. Zwykle, do uzyskania zadowalających rezultatów, trzeba będzie stosować je przez co najmniej miesiąc. Jednak po takim okresie, z pewnością zauważymy ogromną różnice w kolorze naszych zębów.

Pisaki wybielające- czy ta innowacja rzeczywiście działa?

Od kilku już lat na naszym rynku dostępne są również pisaki wybielające zęby. Jest to dość droga inwestycja i z pewnością produkt innowacyjny. Okazuje się, że może on jednocześnie w krótszym czasie przynieść satysfakcjonujące efekty. Ich aplikacja jest niezwykle prosta, gdyż wystarczy nanieś- za pomocą wygodnego aplikatora w kształcie pisaka, produkt na zęby i chwile odczekać, trzymając szeroki uśmiech. Okazuje się, że już po pierwszej aplikacji specyfiku, będzie można zauważyć dość dużą zmianę. Wobec tego jeśli zastanawiamy się, co na wybielanie zębów?, to z pewnością pisaki wybielające będą jedną, ze skuteczniejszych- choć nie najtańszych- opcji.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.