Makijaż oczu to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów kobiecej stylizacji stosowany znacznie częściej niż makijaż ust. Z tego też względu dostępne są różnorodne kosmetyki, np. cień do powiek w sztyfcie, choćby taki jak marc jacobs twinkle pop.

Cienie w sztyfcie Twinkle Pop Marc Jacobs

Cienie w postaci sztyftu swoim wyglądem oraz konsystencją przypominają nieco szminkę. Choć wydaje się, że najwygodniejszą opcją byłoby nałożenie ich bezpośrednio na powiekę, to jednak profesjonaliści w tej dziedzinie zalecają, aby do tego celu korzystać ze specjalnego pędzelka. Dzięki temu można je nałożyć jeszcze precyzyjniej, odpowiednio blendować, czyli rozcierać i tym samym uzyskać wyjątkowe efekty. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o to, aby oko właściwie otworzyć, podkreślić i wymodelować. Dla niektórych jednak postać sztyftu twinkle pop marc jacobs jest na tyle prosta w użyciu i wygodna, że rezygnują z użycia pędzelka, szczególnie gdy nie dysponują dużą ilością wolnego czasu np. wykonując poranny makijaż do pracy. Cienie nakłada się ekspresowo uzyskując przy tym trwałe i piękne efekty. Dzieje się tak głównie dlatego, że cienie w sztyfcie nie rolują się i nie zbierają w załamaniach powiek, nawet po zastosowaniu kilku odcieni. Ich cechą szczególną jest również efekt odświeżenia. Po nałożeniu przyjemnie chłodzą, co przekłada się jeszcze bardziej na efekt rozświetlonego i ożywionego spojrzenia.

Marc Jacobs Twinkle Pop – jak wykonać efektowny i trwały makijaż oczu?

Jak już wyżej zostało wspomniane, makijaż cieniami w sztyfcie twinkle pop jest prosty i można wykonać go naprawdę szybko, a dzięki temu świetnie sprawdzą się one na przykład w podróży, gdzie precyzyjny makijaż przy pomocy cieni w kamieniu czy sypkich może sprawiać trudności. Warto jednak zastosować dodatkowe zabiegi, które makijaż oka uczynią jeszcze dokładniejszym i trwalszym. W tym celu zaleca się między innymi zastosowanie nawilżającego kremu pod oczy, który właściwie odżywi skórę i sprawi, że kosmetyk będzie lepiej się trzymał. Dobry efekt daje także zastosowanie specjalnej bazy pod cienie, podkładu lub korektora. Wpływa to nie tylko na trwałość makijażu oczu, ale również może intensyfikować ich kolor. Po wykonaniu makijażu można zastosować specjalny utrwalacz, a w tej roli świetnie sprawdza się między innymi woda różana.

Przeczytaj też:  Czy warto postawić na kosmetyki Natural Way?

Marc Jacobs Twinkle Pop – odcienie w stylu glamour

Cienie w sztyfcie od Marca Jacobsa to perłowa formuła, która wyjątkowo mieni się kolorami. Dzięki temu uzyskuje się efekt makijażu w stylu glamour. Dostępne są w bardzo wielu odcieniach, a jeszcze lepsze efekty daje połączenie kilku tonacji, ponieważ kosmetyki bardzo łatwo się blendują. Kolory cieni w sztyfcie zazwyczaj wybiera się wedle własnych preferencji, ale warto kierować się sprawdzonymi trikami i na przykład dobierać ich barwę do koloru naszych oczu. Doświadczeni styliści zalecają, aby do oczu brązowych wybierać odcienie w kolorze zieleni, złota, fioletów i granatów, do piwnych miedzi i brązu, niebieskich fiolety i róże w tonacjach pastelowych, jasne odcienie niebieskiego oraz szarości, a także biele i brązy, natomiast do oczu zielonych róże, brązy i fiolety. To są uniwersalne zasady, którymi można kierować się przy wyborze cieni do oczu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tej kwestii eksperymentować. Istotny jest również fakt, w jakim celu makijaż się wykonuje. Zupełnie innymi kryteriami rządzi się makijaż na wieczór, a innymi makijaż na co dzień czy do pracy.

Twinkle Pop Marc Jacobs – odcienie inspirowane bohaterkami

Cienie w sztyfcie od tego znanego projektanta inspirowane są jego ulubionymi bohaterkami filmowymi. Widoczne jest to w samych nazwach oraz zaprojektowanym opakowaniu, stąd pojawiają się opinie, że są kosmetykiem luksusowym oraz kolekcjonerskim. Jakkolwiek by nie było, jednemu nie da się zaprzeczyć – makijaż tymi cieniami w sztyfcie wykonuje się łatwo, a efekty są spektakularne i przede wszystkim trwałe.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.