Medycyna estetyczna dysponuje obecnie wieloma metodami, które umożliwiają osiągnięcie zdrowej i promiennej skóry. Istnieją różne techniki, które pozwalają w mało inwazyjny sposób pobudzić procesy regeneracyjne w skórze, polegające m.in. na syntezie kolagenu, i w ten sposób poprawić jędrność i napięcie skóry. Jedną z nich jest mezoterapia igłowa w Katowicach. Co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to słowo wywodzące się od łacińskich słów „mezo” i „terapia”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „leczenie od środka”. Jest to zabieg estetyczny, polegający na iniekcji środkowej warstwy skóry. Podczas zabiegu wstrzykuje się takie substancje, jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, minerały, enzymy, witaminy. W tym celu wykorzystuje się strzykawkę i bardzo cienką igłę lub specjalny „pistolet” do mezoterapii.

Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Można wykonać ją na różnych partiach ciała. Przy jej pomocy usuwa się zmarszczki i przebarwienia, odmładza twarz, modeluje sylwetkę, redukuje cellulit i tkankę tłuszczową, a także leczy łysienie. Celem mezoterapii igłowej jest regeneracja, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, rewitalizacja, odżywienie oraz napięcie skóry. Likwiduje podstawowe przyczyny degradacji skóry, takie jak stany zapalne i słabe krążenie.

Zalety mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa twarzy to jeden z najchętniej wybieranych niechirurgicznych zabiegów estetycznych. Na jej atrakcyjność wpływają znakomite efekty, jakie można dzięki niej osiągnąć oraz stosunkowo niska cena. Specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki wymieniają jeszcze więcej zalet mezoterapii, m.in.:

  • widocznie poprawia wygląd skóry – usuwa plamy starcze, przebarwienia i zmarszczki, rozjaśnia i wyrównuje koloryt, przywraca elastyczność skóry;
  • dostarcza optymalną ilość witamin i innych składników odżywczych do skóry;
  • zaspokaja najważniejsze potrzeby skóry – zastosowane podczas zabiegu koktajle dopasowywane są do indywidualnych potrzeb skóry;
  • zapewnia i utrzymuje nawilżenie – dzięki takim zabiegom, jak mezoterapia kwasem hialuronowym, skóra przez długi czas pozostaje idealnie nawodniona, jędrna i zdrowa;
  • jest zabiegiem delikatnym, który można wykonywać nawet w tak wrażliwych miejscach, jak okolice oczu;
  • stanowi alternatywę dla kosztownych terapii – redukuje drobne niedoskonałości i przedłuża młodość, dzięki czemu przez długi czas nie trzeba korzystać z inwazyjnych zabiegów i operacji plastycznych, aby prezentować się młodo i pięknie.
Przeczytaj też:  Kosmetyki z własnego ogródka - 3 pomysły na zastosowanie warzyw w pielęgnacji

Mezoterapia twarzy i szyi – przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa to prosta, mało inwazyjna, szybka i bezpieczna procedura. Ważne jest jednak, aby przed zabiegiem odbyła się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania, m.in. ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, alergia na składnik preparatu oraz stany zapalne w leczonym miejscu. Specjalista musi ocenić też stan skóry i zdecydować, ile preparatu należy podać.

Podczas mezoterapii i szyi przeważnie nie jest konieczne podawanie znieczulenia, chociaż zależy to od rodzaju preparatu oraz indywidualnego progu bólowego. Koktajl ze składnikami aktywnymi wstrzykiwany jest w określone miejsca za pomocą mikroigły. Iniekcje wykonuje się na różnych głębokościach – w zależności od leczonych problemów skórnych. Mezoterapię igłową należy regularnie powtarzać, aby uzyskać satysfakcjonujące i trwałe efekty. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów również ustala lekarz podczas konsultacji z pacjentem.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.