Perfumy Michael Kors Wonderlust to niezwykle romantyczny zapach inspirowany podróżami i egzotyką. Zapach kojarzy się ze spontanicznością związywaną z podejmowaniem nawet najbardziej ryzykownych wyzwań. Woń tworzą trzy niesamowite nuty zapachowe, zamknięte w subtelnym flakonie.

Flakon Michael Kors Wonderlust

Z związku z niesamowitym rozwojem rynku perfumeryjnego na świecie, konkurencja wśród gamy zapachowej jest wręcz niewyobrażalna. Istnieją bowiem kultowe pozycje znanych marek, będących na rynku już od wielu lat, jak również lawinowo pojawiają się nowe zapachy. W tej niesamowitej ilości produktów, nie wystarczy już tylko „pachnieć” ale trzeba również „wyglądać”. Liczy się bowiem przede wszystkim dobre pierwsze wrażenie. Takie na pewno stwarza Michael Kors Wonderlust. Cudowny, zmysłowy zapach, jaki cechuje Michael Kors perfumy damskie Wonderlust, jest zamknięty w bardzo stylowym flakonie, który posiada romantyczny promienny gradient i przepiękne złote kontury. W tym układzie, urzekający i romantyczny zapach w pełni koresponduje z subtelnym opakowaniem.

Nuta zapachowa

Tworzenie perfum jest niczym muzyka. Dobieranie odpowiednich składników jest niczym pisanie nut na pięciolinii, a tylko nieliczni potrafią stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Zasadniczo, na każdy zapach składają się trzy elementy. Są nimi nuty zapachowe. Nuta to kompozycja zapachu wyczuwalna i rozwijająca się po kontakcie ze skórą. Rozwijanie się zapachu wynika z faktu, że różne składniki cechują się odmienną szybkością parowania. Ta zróżnicowana trwałość wpływa na to, że pewne zapachy wyczuwalne są w pierwszej kolejności, a inne dopiero później, w trakcie rozwijania się poszczególnych elementów zapachu.

Nuta głowy, serca i bazy

W trakcie rozwijania się woni wyczuwalne są trzy nuty zapachowe. Nuta górna, nazywana nutą głowy, nuta środkowa – serca oraz nuta dolna – bazy.

Przeczytaj też:  Jak wygląda produkcja kosmetyków?

Nuta głowy

Nuta głowy jest pierwszą, która jest wyczuwalna. To ona „robi” pierwsze wrażenie. Zazwyczaj jest ona dość intensywna, owocowa.

Nuta serca

Nuta serca, wyczuwalna jest dopiero po upływie pewnego czasu od otwarcia i kontaktu perfum ze skórą. Utrzymuje się długo na skórze i stanowi połączenie między nutami głowy, a nutami bazy. Delikatne przechodzenie pomiędzy nutami zapewniają zapachy korzenne i kwiatowe.

Nuta bazy

Nuta bazy to ostatni z bukietu zapachów, który jest wyczuwalny najpóźniej. Stanowi ona nijako delikatne tło dla pozostałych zapachów. Nuta ta jest najtrwalszą z nut i pozostaje na ciele bardzo długo. Zazwyczaj wśród nut bazy odnaleźć można zapachy leśne, korzenne oraz piżmo i wanilię.

Rozwijanie się zapachu

W związku z powyższym perfumy nie powinny być oceniane już po chwili, lecz koniecznie należy pozwolić ich nutom rozwinąć się, zaprezentować całą szeroką i zmieniającą się wraz z upływem czasu paletę zapachów.

Nuta zapachowa Michael Kors Wonderlust

Perfumy Michael Kors Wonderlust również skomponowane są zgodnie z zasadą trzech nut zapachowych.

Pierwszą z nich, nutę górną tworzą mleko migdałowe, bergamotka nadająca niesamowitą lekkość oraz kuszący różowy pieprz. Wśród tych zapachów świeżość bergamotki, uzupełniana jest subtelnością mleka migdałowego. Zapachy te wyczuwalne są od momentu otwarcia flakonu i uwolnienia ich niesamowitej, uzupełniającej się woni.

Następnie, w sposób niezwykle czarujący i harmonijny, nuta głowy przechodzi w nutę serca. W przypadku zapachu Kors Wonderlust, środkową nutę tworzy goździk i heliotrop, nadający kompozycji waniliowy akcent. Ostatnią nutą zapachu, uwalniającą się najpóźniej i najpełniej jest nuta bazy, tworzona przez benzoes, drzewo sandałowe oraz drzewo kaszmirowe, wprowadzające element magii i baśni. Wymienione nuty uwalniają się po kolei i subtelnie przenikają, tak aby stworzyć niezwykle urzekający i interesujący zapach, przywodzący na myśl pragnienie przygody, podróży i niezapomnianego romansu.

Przeczytaj też:  Peeling enzymatyczny Basic Cleaner od Organique. Hit czy kit?

Michael Kors Wonderlust opinie

W opiniach dotyczących perfum Michael Kors Wonderlust, podkreślany jest przede wszystkim jego niesamowicie intensywny, kwiatowy zapach. Perfumy są cenione za swoją trwałość, intensywność oraz niezwykłą kobiecość zapachu.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.