Seria Neonail Aquarelle to lakiery hybrydowe, dzięki którym każda, nawet początkująca użytkowniczka hybryd stworzy piękne, kolorowe wzory na paznokciach. Łatwe nakładanie Neonail Aquarelle sprawia, że akwarelowe zdobienia wykonuje się niezwykle szybko.

Neonail Aquarelle – nakładanie krok po kroku

Wyjątkowość lakierów hybrydowych z serii Neonail Aquarelle polega na tym, że akwarelowe zdobienie na paznokciu powstaje jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a ściślej pędzelka użytkowniczki. W niniejszym artykule przedstawiam co potrzeba do wykonania zdobień akwarelowych, jak nakładać Neonail Aquarelle oraz jakie są najpopularniejsze wzory na paznokcie do wykonania właśnie tą metodą.

Neonail Aquarelle – lakiery hybrydowe do zdobień

Neonail Aquarelle to seria lakierów hybrydowych, przeznaczonych do wykonywania zdobień, zarówno przez doświadczone stylistki, jak i osoby rozpoczynające przygodę z hybrydami. Lakiery są również dedykowane osobom, które chcą cieszyć się pięknymi zdobieniami paznokci, jednak nie czują się dobrze w roli artysty. W przypadku akwarelowych lakierów od Neonail nie ma to żadnego znaczenia, gdyż zdobienie, niezależnie od zdolności będzie prezentowało się dobrze. W skład serii Neonail Aquarelle wchodzą kolorowe lakiery oraz specjalna baza (dostępna w wariancie przezroczystym i białym), której nie utwardza się przed malowaniem wzorów. Wzór po namalowaniu delikatnie się rozmywa, przez co zdobienie przypomina sztukę niczym z akwarelowych obrazów.

Neonail Aquarelle – co potrzeba do wykonania wzorów?

Do zdobień wykorzystuję jeden, dwa lub kilka lakierów hybrydowych z kolorowej serii Neonail Aquarelle, w zależności od tego, jaki wzór chcę wykonać. Do wykonania akwarelowego manicure’u używam następujących produktów:

  • baza hybrydowa Neonail Hard Base
  • wybrany kolor bazowy z serii kolorowych lakierów hybrydowych Neonail
  • baza Neonail Aquarelle
  • wybrane lakiery kolorowe Neonail Aquarelle 
  • cienki pędzelek do zdobień
  • szkiełko do zdobień
  • top hybrydowy Neonail Hard Top
Przeczytaj też:  Dieta a wygląd paznokci - jak mieć zdrowe paznokcie?

*jeśli kolor bazowy jest biały, należy użyć Neonail Aquarelle White, do innych kolorów należy stosować Neonail Aquarelle Clear. Biała baza dobrze sprawdza się, kiedy wzór ma być wyraźny.

Neonail Aquarelle – krok po kroku

1. Zmatowioną i oczyszczoną z pyłu płytkę paznokcia odtłuszczam za pomocą Cleanera.

2. Nakładam bazę hybrydową – Hard Base i utwardzam w lampie LED. 

3. Nakładam lakier bazowy z serii kolorowych lakierów Neonail i utwardzam w lampie.

4. Ponownie nakładam kolor bazowy i utwardzam.

5. Na szkiełku umieszczam po kropli z każdego kolorowego lakieru do zdobień Neonail Aquarelle, którego chcę użyć.

6. Nakładam bazę Neonail Aquarelle.

7. Na nieutwardzonej, mokrej bazie Neonail Aquarelle pędzelkiem wykonuję zdobienia przygotowanymi wcześniej kolorami ze szkiełka.

8. Po wykonaniu zdobienia czekam kilka sekund, aby wzór mógł się „rozlać”. Kiedy powstały efekt mnie satysfakcjonuje, utwardzam zdobienie. 

9. Na końcu nakładam top hybrydowy, Neonail Hard Top i utwardzam. Dla mocniejszego utrwalenia wykonuję ponownie ten krok.

10. Po utwardzeniu przemywam paznokcie wacikiem nasączonym Cleanerem.

* czas utwardzania poszczególnych lakierów hybrydowych zależny jest od mocy i rodzaju posiadanej lampy do utwardzania paznokci.

Neonail Aquarelle – wzory

Lakiery z serii Neonail Aquarelle zachwycają mnie przede wszystkim dlatego, że nigdy do końca nie wiadomo jaki wzór wyjdzie. Po nałożeniu lakieru kolorowego do zdobień na akwarelową bazę dosłownie dzieje się magia. Najbardziej popularne wzory wykonane za pomocą lakierów Neonail Aquarelle to oczywiście kwiaty. Można stworzyć piękne, delikatne i przede wszystkim barwne róże i nie tylko. Taka metoda kwiatowych zdobień sprawia, że prezentują się one wyjątkowo realistycznie. Innym bardzo popularnym wzorem, który chętnie wykonuję za pomocą Neonail Aquarelle są tak zwane paznokcie marmurkowe. Niezwykle eleganckie marmurki dodają mi stylowego looku, kiedy tego potrzebuję. Bardzo łatwe do wykonania za pomocą akwarelowych lakierów hybrydowych są też krople wody na paznokciach czy tzw. wężowa skórka.

Przeczytaj też:  Jaki jest najlepszy żel hybrydowy do paznokci?

Neonail Aquarelle – ciekawostki

Jeśli potrzebuję mocnej, wyrazistej stylizacji, wówczas wybieram kolor bazowy pod zdobienie w kontrastowym kolorze do lakieru kolorowego Neonail Aquarelle. Z kolei jeśli zależy mi na bardziej stonowanym mani, zdobienia wykonuję na lakierze bazowym nieco zbliżonym do koloru akwareli. W mojej ocenie obie wersje zdobień prezentują się rewelacyjnie. Ciekawe jest również to, że im dłużej czeka się na „rozpłynięcie” się wzoru, tym inny wychodzi efekt. Z tego powodu chcąc uzyskać wzory w stylu watercolor, warto poczekać o kilka sekund dłużej przed utwardzeniem zdobienia. Oryginalnym i twórczym pomysłem jest również łączenie Neonail Aquarelle z innymi efektami do paznokci, pyłkami, czy też cyrkoniami. Neonail Aquarelle są dla mnie przydatne nie tylko, kiedy chcę wykonać za ich pomocą wzory, ale również wtedy, gdy potrzebuję niejednolitego tła do innych zdobień. 

Neonail Aquarelle – podsumowanie

W mojej ocenie lakiery Neonail Aquarelle to must have dla fanek zdobień paznokci. Dzięki akwarelom od Neonail piękne zdobienia mogą być wykonane również przez początkującą użytkowniczkę hybryd. Z pewnością lakiery te będą gratką dla artystycznej duszy. Malowanie zdobień za pomocą Neonail Aquarelle jest nie tylko łatwe, ale również przyjemne dla oka. Wzory powstają niemal w magiczny sposób, a jako użytkowniczka zawsze jestem zaskoczona, co ostatecznie z wykonanej malowanki wyjdzie. Uważam, że jest to świetna zabawa dla wyobraźni, jednak panie, które nie mają pomysłu na wzór nie muszą się martwić. W Internecie można znaleźć całą masę inspiracji na akwarelowe paznokcie. Ogromnym atutem Neonail Aquarelle jest również wydajność. Już niewielka ilość koloru wystarczy do wykonania zdobienia, przez co można cieszyć się ulubionymi barwami z tej serii przez dłuższy czas.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.