Jeszcze do niedawna zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej były tematem tabu. Dziś coraz więcej kobiet przekonuje się do ich celowości. Obkurczanie pochwy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii estetycznej. Poznaj metody zwężania pochwy, wskazania do zabiegów oraz korzyści, jakie można dzięki nim uzyskać.

Obkurczanie pochwy – w jakim celu się je stosuje?

Wskazaniem do obkurczania pochwy jest szeroko pojęta utrata elastyczności tkanek w strefie intymnej. Przyczyn takiego stanu może być wiele, ale najczęściej wymienia się naturalne porody, zaburzenia poziomu hormonów, okres menopauzy. Luźności pochwy często towarzyszy też wysiłkowe nietrzymanie moczu, a dzięki zabiegom obkurczania pochwy, można je przy okazji zniwelować. Konsekwencją rozluźnienia tkanek w obrębie narządów płciowych jest zmniejszona satysfakcja z życia seksualnego, a nawet dyspareunia, czyli ból podczas stosunku. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są w stanie to skutecznie zmienić.

Radiofrekwencja lub laserowe zwężanie pochwy

Obkurczanie pochwy to zabieg, którego celem jest poprawienie napięcia tkanek pochwy poprzez kontrolowaną stymulację za pomocą lasera lub radiofrekwencji. Zarówno laserowe obkurczanie pochwy, jak i rewitalizacja z wykorzystaniem RF są bezpieczne, skuteczne i komfortowe oraz wiążą się z bardzo krótką rekonwalescencją. Oba zabiegi ginekologii estetyczna dostępne są w warszawskiej Klinice Miracki. Wskazaniami do zastosowania tych metod są:

  • luźność pochwy,
  • suchość,
  • dyspareunia,
  • uczucie swędzenia i pieczenia,
  • podrażnienie w obszarze pochwy i sromu,
  • nawracające zapalenie pochwy lub pęcherza,
  • łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • zmniejszona czułość,
  • problemy wynikające ze starzenia się pochwy. 

Obkurczanie pochwy z wykorzystaniem technologii radiofrekwencji QuadriPolarnej to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów rewitalizujących. Urządzenie wyposażone jest w szereg zabezpieczeń, które minimalizują ryzyko pojawienia się jakichkolwiek powikłań. Na bieżąco monitorowana jest temperatura wewnątrz pochwy, a pacjentka otrzymuje specjalny przełącznik, który umożliwia przerwanie zabiegu w dowolnym momencie, jeśli w trakcie poczuje dyskomfort. Zabieg skutecznie stymuluje regenerację tkanki dzięki synergicznemu działaniu trzech uzupełniających się technologii: QuadriPolarnej dynamicznej radiofrekwencji, technologii VDR i systemu RSS. Dodatkowo, za pomocą specjalnej funkcji  radioporacji impulsowej, możliwa jest aplikacja wybranych substancji (na przykład nawilżającego kwasu hialuronowego) podczas zabiegu.

Przeczytaj też:  Jak aloes wpływa na skórę? Wspaniały dar natury

Laserowe zwężanie pochwy wykonywane jest przy pomocy laserów przeznaczonych specjalnie do zabiegów ginekologii estetycznej, np. Fotona Intima. Urządzenie to wykorzystuje technologię Er:YAG (erbowo-yagową) i charakteryzuje się działaniem nieablacyjnym, dzięki czemu procedura jest minimalnie inwazyjna. Ściśle kontrolowana energia lasera Fotona dostarczana do kanału pochwy oraz do obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i kolagenu w niej zawartego. Pobudzenie struktur kolagenowych inicjuje ich natychmiastowe skurczenie się, co sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze. Tkanka pochwy, wzbogacona o nowy kolagen, staje się bardziej napięta i elastyczna, a jej ponowne rozszerzanie zostaje znacznie ograniczone.

Zalety ginekologii estetycznej

Obkurczanie pochwy to zabieg, który poprawia kondycję okolic intymnych. Zastosowane technologie działają odmładzająco na tkanki nadwyrężone takimi czynnikami, jak starzenie się organizmu, porody czy zaburzenia hormonalne. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej poprawiają nawilżenie pochwy, wspomagają leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz wzmacniają mięśnie dna miednicy.

Więcej na temat zabiegów ginekologii estetycznej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.