Wymodelowane, odżywione i pełne usta to dla wielu osób marzenie. Niestety, nie każdy został w ten sposób obdarzony przez naturę. Z pomocą przychodzi więc medycyna estetyczna, pozwalając owo marzenie spełnić! Duże doświadczenie w zabiegach powiększania ust mają nasi specjaliści z kliniki Biogenica. Wyjaśniamy zatem, czy jest to bezpieczne i jakie ewentualne powikłania mogą wystąpić po powiększaniu ust – sprawdź, co warto wiedzieć!

Kwas hialuronowy – co to właściwie jest?

Współczesna medycyna estetyczna zwraca ogromną uwagę na bezpieczeństwo zabiegów, małą ich inwazyjność, szybki czas rekonwalescencji i stosowanie środków, które są dokładnie przebadane, a najlepiej – naturalne. Takim jest m.in. kwas hialuronowy, który jest obecnie najczęściej stosowanym wypełniaczem do modelowania ust. Jest to substancja, która występuje w naszych organizmach właśnie w naturalny sposób. Odpowiada m.in. za nawilżenie tkanek, wspierając przy tym także ich odżywienie. 

Ogromną zaletą kwasu hialuronowego jest jego możliwość wiązania i zatrzymywania wody. To właśnie dzięki temu jest chętnie wykorzystywany jako składnik kremów do pielęgnacji skóry czy koktajli do mezoterapii. W takim zakresie stosuje się tzw. formy nieusieciowane kwasu hialuronowego. Jeśli zaś chodzi o wypełniacze, którymi modeluje się, odżywia i zwiększa objętość ust, są to formy usieciowane (im bardziej, tym dłużej będą utrzymywać się w tkance).

Bezpieczeństwo powiększania ust kwasem hialuronowym

Preparaty z kwasem hialuronowym, które stosowane są w medycynie estetycznej, uznaje się za bezpieczne. Po pierwsze, zanim jakikolwiek tego typu środek trafia na rynek, jest dokładnie badany, musi spełnić określone normy, uzyskać odpowiednie certyfikaty itd. Po drugie, jako że opisywany tu składnik występuje naturalnie w organizmie człowieka, ryzyko jakiejkolwiek reakcji alergicznej jest minimalne – niektóre dane wskazują, że mniejsze niż 1% (warto podkreślić, że skład chemiczny, a także molekularny kwasu hialuronowego jest taki sam u wszystkich gatunków).

Przeczytaj też:  Jaki krem pod oczy wybrać dla optymalnego rezultatu?

Co zmniejsza ryzyko wystąpienie powikłań po powiększaniu ust?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na bezpieczeństwo tego typu zabiegów. Do kluczowych należą:

  • doświadczenie lekarza, który wykonuje powiększanie ust;
  • jakość stosowanych preparatów;
  • warunki panujące w klinice;
  • szczerość pacjenta/pacjentki.

Ostatni punkt może niektórych zaskoczyć, ale jest niezwykle ważny! Wspomniana szczerość odnosi się bowiem do tak istotnego zagadnienia, jakimi są przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust. Osoby podchodzące do powiększania ust powinny dokładnie odpowiadać na wszystkie pytania specjalistów, które pojawiają się w czasie konsultacji wstępnej. Dzięki temu można m.in. wykluczyć: choroby autoimmunologiczne, aktywne choroby nowotworowe, ciążę i laktację, infekcje oraz stany zapalne w obszarze skóry (np. opryszczkę), tendencje do powstawania bliznowców, nadwrażliwość lub alergię na stosowany w czasie zabiegu preparat – wszystkie te aspekty stanowią przeciwwskazania do powiększania ust. Ich wykluczenie znacznie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa całej procedury.

Powiększanie ust – reakcje od razu po zabiegu

Jako że zabieg wiąże się z iniekcją, pojawiające się zaraz po nim objawy, zwykle wiążą się właśnie z miejscem wstrzykiwania preparatu. Zdarza się, że jest to zaczerwienienie, obrzęk, siniaczki czy swędzenie i generalnie odczuwany dyskomfort – tego typu symptomy mijają zazwyczaj po 24-72 godzinach.

Powiększanie ust – powikłania

Do najczęściej występujących powikłań po powiększeniu ust kwasem hialuronowym należą wymienione wcześniej, przemijające objawy w obszarze zabiegowym

Bardzo rzadko pojawiają się jakiekolwiek efekty uboczne stosowanych preparatów, w tym reakcje alergiczne. Jeśli zaś chodzi o ewentualne wystąpienie ziarniniaków, ryzyko tego typu powikłania jest o wiele niższe niż w przypadku stosowania wypełniaczy trwałych.  

Jak to zostało wspomniane już wcześniej – kwas hialuronowy, zwłaszcza w rękach doświadczonych specjalistów, jest substancją o dużym stopniu bezpieczeństwa. Co więcej, jest też niskie ryzyko osiągnięcia w ten sposób nienaturalnych rezultatów. Zwykle są one bardzo satysfakcjonujące, a osoby decydujące się na taki zabieg nie mają poczucia „przerysowania”, sztucznego napompowania warg czy wręcz groteski. Raczej na ich ustach pojawia się uśmiech – a im pewniej czują się ze swoim wyglądem, tym chętniej ów uśmiech wysyłają tak do siebie, jak i do innych!

Przeczytaj też:  Jak wyszukać korzystne oferty na rynku specjalistycznej odzieży medycznej dla lekarzy?

Chcesz powiększyć usta, ale masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszą Kliniką Biogenica w Poznaniu – czekamy na kontakt.

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.