Dzięki licówkom możesz poprawić swój wygląd i cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem. Czym są licówki porcelanowe? Kiedy możesz z nich skorzystać? Sprawdzamy!

Licówki porcelanowe to cienkie nakładki umieszczane na zębach w celu poprawienia ich wyglądu. Stomatologia estetyczna chętnie po nie sięga, a grono osób korzystających z takiego zabiegu stale się poszerza. Chcesz do nich dołączyć i cieszyć się pięknym uśmiechem? Zobacz, jakie to proste!

Dlaczego licówki porcelanowe są tak popularne? 

Porcelanowe licówki w Krakowie i wielu innych miastach cieszą się bardzo dużą popularnością. Dlaczego? 

Jakie są rodzaje licówek?

Licówki są niewielkimi nakładkami, które stomatolog nakleja na zęby pacjenta. Mogą one powstawać z różnych materiałów. Ze względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane takie nakładki, możemy je podzielić na:

  • akrylowe – dość grube i niezbyt estetyczne, ich wytrzymałość ocenia się na okres około 2 lat; 
  • kompozytowe – wyróżniające się lepszym wyglądem i większą odpornością na zniszczenia;
  • ceramiczne – twarde, odporne na uszkodzenia i wyróżniające się sporą trwałością;
  • pełnoceramiczne – cenione za wygląd maksymalnie zbliżony do naturalnych zębów i wytrzymałość. 

Licówki porcelanowe

Najchętniej wybieranym rozwiązaniem są jednak bardzo cienkie licówki porcelanowe. Zostały one docenione za estetyczny i naturalny wygląd, będący dla wielu osób bardzo ważną kwestią. Są one trwałe i odporne na przebarwienia, zatem inwestycja w takie nakładki jest inwestycją długoterminową. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, mogą ci służyć nawet przez 15 lat. Ich dodatkową zaletą jest przystępna cena, dzięki czemu możesz poprawić swój uśmiech i nie zrujnować domowego budżetu. 

Przeczytaj też:  Korzyści z mezoterapii igłowej twarzy i szyi

Jakie problemy stomatologiczne rozwiążesz dzięki licówkom? 

Licówki porcelanowe są stosowane m.in. wtedy, gdy trzeba poprawić kształt zębów. Świetnie maskują przebarwienia oraz maskują takie niedoskonałości, jak widoczne duże przerwy pomiędzy zębami. Ślady po pęknięciu zęba czy ukruszeniu, nieestetyczne pamiątki po leczeniu kanałowym – oto kolejne problemy, z którymi możesz się rozprawić za pomocą licówek. Większość pacjentów sięga po nie jednak w chwili, gdy priorytetem staje się odzyskanie lśniącego uśmiechu. 

Dlaczego warto zadbać o piękny, biały uśmiech? 

Jakie zabiegi stomatologii estetycznej cieszą się największym powodzeniem? Wybielanie zębów! W Krakowie, podobnie jak w wielu innych miastach, zabiegi rozjaśniania przebarwień są jedną z podstawowych usług w gabinetach stomatologicznych. Skąd tak wielka troska o piękny, biały uśmiech? Odpowiedź jest prosta: im bielsze zęby, tym lepsze wrażenie zrobisz na rozmówcach, a to może ci ułatwić kontakty z innymi ludźmi. Jeśli zatem chcesz się cieszyć pewnością siebie, zadbaj o zdrowie jamy ustnej i wygląd zębów. 

Jak wygląda proces nakładania licówek porcelanowych? 

A co musisz wiedzieć na temat samego zabiegu? Taka metoda walki z problemami estetycznymi jest małoinwazyjna, a jednocześnie skuteczna. Jeśli twoje zęby są zdrowe i nie pojawia się konieczność leczenia ubytków, już po dwóch wizytach w gabinecie stomatologicznym będziesz się cieszyć pięknym uśmiechem. Jeśli posiadasz ubytki, przed nałożeniem licówek niezbędne będzie wyleczenie zębów.

Wycisk, szlifowanie zębów… co dalej?

Gdy stan zębów pozwala na założenie licówek, dentysta najpierw pobierze od ciebie wycisk, na podstawie którego protetyk przygotuje nakładki. Co dalej? Szlifowanie zębów, które odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu zęby zostaną odpowiednio przygotowane do nałożenia licówek. Kolejne kroki to cementowanie licówek za pomocą specjalnego cementu, równomiernie rozprowadzanego po zębach. W razie konieczności mogą być wykonane takie czynności, jak piaskowanie lub wygładzanie chemiczne licówek. 

Przeczytaj też:  Jak przygotować cerę do powrotu retinolu – od czego zacząć?

Śnieżnobiały uśmiech nie musi być marzeniem. Dzięki licówkom z porcelany możesz pozbyć się przebarwień i wielu innych problemów estetycznych. Decydujesz się takie rozwiązanie? Sprawdź, co zaoferuje ci twój dentysta.

artykuł powstał dzięki współpracy z galeriausmiechu.pl

Written By

Patrycja

Miłośniczka szeroko pojętego piękna. Lubi dobrej jakości kosmetyki i dzieli się swoją opinią na ich temat.